BIST 1.441
DOLAR 8,45
EURO 10,24
ALTIN 498,21
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

İstanbul'da gece çamur yağdı araç sahipleri sabah şoku yaşadı

İSTANBUL'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah uyanan vatandaşlar araçlarını çamur kaplı görünce oto yıkamacıların yolunu tuttu.

Abone ol

İstanbul'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah erken saatlerde iş yerlerine gitmek için araçlarının yanına gelen sürücüler, çamurla kaplı araçlarını yıkatmak için soluğu oto yıkamacılarda aldı.

Çamur olan arabasını yıkatmak için sıra bekleyen Emrah Kuş, "Sabah kalktığımız da arabamız çamur halindeydi. Sırada bekliyoruz ki arabamızı yıkamak için" dedi. Vatandaş Hasan Çavuşlu ise, "Sabah uyandığımda baya bir çamur yağmıştı. Çamurdan dolayı buraya geldim. Arabamı yıkamak zorunda kaldım. Arabamı yıkadıktan sonra işe gideceğim" diye konuştu.

Otomobilini yıkamacıya getiren Salim Güngör, otomobilinin üzerinde benekler halinde çamur izleri görünce dayanamayıp temizletmek istediğini belirterek, “Nereden geldi bu çamur belli değil. Son dönemde ara ara oluyor" dedi. 

Otomobil yıkamacısı Hasan Özdemir ise “Dün gece bayağı çamur yağmış. Araçların üzeri çamur. Biz de temizlemeye çalışıyoruz. Son dönemde yağmaya başladı. Çevre kirliliği mi nedenini bilmiyorum ama bayağı çamur yağması var" diye konuştu.

Sahra Çölü'nden geliyor
İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü (DEÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, kısa süre önce yaptığı açıklamada, bu dönemde toz bulutlarının taşındığını, çamurlu yağışlar görüleceğini belirtirken, çamurlu yağışların bir süre daha devam edeceğini Sahra Çölü'nden gelen çöl tozu taşımının devam edeceğini açıklamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
20 bin lira masrafı var! Bayrampaşa'da otomobildeki 'hayalet gösterge' panelini çaldılar
Zonguldak'ta yaşlı çiftin evine giren yeğenleri hayatının şokunu yaşadı
İzmir'de otobüste dehşet saçtı sebebi şok etti: İki defa vurdu kaçtı
Messi tarihe geçti Barcelona şov yaptı
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan Türkiye'ye İstanbul Sözleşmesi tepkisi
Yalova'da termal şebekesi! Maket üzerinden tanıtım yapıldı binlerce mağdur var
İçişleri Bakanlığı: Bu hafta kısıtlama ihlali yapan 22 bin 810 kişiye işlem yapıldı
23 ülke askıya aldı! Güney Afrika, 1 milyon doz AstraZeneca aşısını 14 Afrika ülkesine sattı
Yılbaşına geri döndü! Fiyatlar uçtu gram altın 450 lira seviyelerinde
Ege sularında akılalmaz kurtuluş: 3 günün ardından sağ olarak bulundu
Yorumlar