HABER /  GÜNCEL

İstanbul hava durumu meteoroloji açıkladı

İSTANBUL için meteorolojinin yaptığı son hava durumu tahmininde yağmur var. İstanbul 'da haftasonu hava durumu aşırı sıcakların gidişini haber veriyor.

İSTANBUL aşırı sıcaklara bu hafta sonu veda ediyor son hava durumu tahminine göre cumartesi günü yağmur var. Haftasonu İstanbul 'da aşırı sıcaklar mevsim normallerine inecek. Meteorolojinin tahminlerine göre yağmurla birlikte ağustos sıcağı düşecek.

Son hava durumu tahminlerine göre cumartesi gününe kadar hiç yağış beklenmiyor. Rüzgarın esintisi dahi olmayacak. Ancak cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine, hatta altına düşecek. Haftasonu ise Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

SON HAVA DURUMU RAPORU
Meteoloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar son hava durumu raporunu şöyle verdi:

Türkiye Batı'da Afrika, Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere Doğu'da ise Arap Yarımadası'ndan gelen sıcak havanın etkisi altında. Bu nedenle önümüzdeki 4 gün boyunca hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Ve bu sıcaklıklar cumartesi gününe kadar yükselmeye devam edecek. İstanbul'da sıcaklıklar 33 derece civarında olacak. Bu nemle birleşince hissedilen sıcaklık daha da yükselecek.

CUMARTESİ SICAKLAR GİDİYOR VE...
Cumartesiden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta altına düşecek. 35 derece olan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek. Bu serinlemenin ardından yeniden ülkemizde sıcak hava dalgası şu andaki tahminlere göre görünmüyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU
Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergun Güler ise İstanbul için son hava durumu tahminini verdi ve sıcağın 3 derece fazla hissedileceğini söyledi. Güler İstanbul hava durumunu şöyle aktardı:

Marmara Bölgesi ve İstanbul'da sıcaklıklar ağustos ayı ortamasının 2 ile 5 derece üzerinde seyrediyor. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar böyle devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığı cuma gününe dek 31-32 derece görünüyor. Bu sıcaklıklar nemle birleşince 2-3 derece fazla hissedeceğiz.

Hafta sonundan itibaren sıcaklık mevsim normallerine dönüyor. Cumartesiden itibaren İstanbul'da sıcaklar azalacak. Poyraz esecek. Parçalı çok bulutlu bir hava var. Aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilecek. Ve sıcaklıklar 29 dereceye kadar düşecek.
istanbul-hava-durumu.20150819102356.jpg


ÖNCEKİ HABERLER
Hava durumu iyi haber yağmur bile var işte tarih
Araç servis bakım giderlerinizi %50 azaltacak yöntem
Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan boşanıyor ama...
Kalbim Ege'de Kaldı 9. bölüm Zeliş evet diyor
PKK'nın büyük oyunu deşifre oldu! Asıl amaçları...
Seda Sayan alkolü fazla kaçırdı ehliyetini kaptırdıktan sonra açıklaması 'pes' dedirtti
Yorumlar