HABER /  GÜNCEL

Hava durumu iyi haber yağmur bile var işte tarih

Son hava durumu raporları aşırı sıcaklar için umutsuz. İstanbul , Ankara ve İzmir başta olmak üzere hava tahminleri sıcakların yükseleceğini haber veriyor.

İSTANBUL başta olmak üzere İzmir ve Ankara ile birlikte tüm Türkiye çöl sıcakları ile kavruluyor.

TÜRKİYE çöl sıcaklarından kurtulacağını vakti beklerken son hava durumu tahminleri 4 gün daha yakıcı sıcağın devam edeceğini haber verdi. İyi haber ise cumartesi gününden sonra serin günlerin geleceğine yönelik.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar, önümüzdeki 4 gün boyunca yakıcı sıcaklar olacağını açıkladı.

CUMARTESİ FERAHLAYACAĞIZ
Son hava durumu tahminlerine göre cumartesi gününe kadar hiç yağış beklenmiyor. Rüzgarın esintisi dahi olmayacak. Ancak cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine, hatta altına düşecek. Haftasonu ise Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

SON HAVA DURUMU RAPORU
Meteoloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar son hava durumu raporunu şöyle verdi:

Türkiye Batı'da Afrika, Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere Doğu'da ise Arap Yarımadası'ndan gelen sıcak havanın etkisi altında. Bu nedenle önümüzdeki 4 gün boyunca hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Ve bu sıcaklıklar cumartesi gününe kadar yükselmeye devam edecek. İstanbul'da sıcaklıklar 33 derece civarında olacak. Bu nemle birleşince hissedilen sıcaklık daha da yükselecek.

42 DERECE SICAK
Bu hafta en yüksek sıcaklık Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 42 dereceleri bulacak. İç Anadolu Bölgesi'nde 35 derece, Ege'de Akdeniz'de yine sıcaklıklar 35 derece üzerinde seyredecek. Marmara Bölgesi'nde 35 derece ve üzerinde olacak. Yağış beklenmiyor. Rüzgar yok. Rüzgarın esinti dahi olmayacak.

CUMARTESİ SICAKLAR GİDİYOR VE...
Cumartesiden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta altına düşecek. 35 derece olan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek. Bu serinlemenin ardından yeniden ülkemizde sıcak hava dalgası şu andaki tahminlere göre görünmüyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU
Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergun Güler ise İstanbul için son hava durumu tahminini verdi ve sıcağın 3 derece fazla hissedileceğini söyledi.
istanbul-hava-durumu.20150819102356.jpg
Güler İstanbul hava durumunu şöyle aktardı:

Marmara Bölgesi ve İstanbul'da sıcaklıklar ağustos ayı ortamasının 2 ile 5 derece üzerinde seyrediyor. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar böyle devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığı cuma gününe dek 31-32 derece görünüyor. Bu sıcaklıklar nemle birleşince 2-3 derece fazla hissedeceğiz.

Hafta sonundan itibaren sıcaklık mevsim normallerine dönüyor. Cumartesiden itibaren İstanbul'da sıcaklar azalacak. Poyraz esecek. Parçalı çok bulutlu bir hava var. Aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilecek. Ve sıcaklıklar 29 dereceye kadar düşecek.

ANKARA HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK
Ankara için meteorolojinin hava durumu tahmini cumartesi günü için yağmur veriyor.
ankara-hava-durumu.20150818153829.jpg

İZMİR HAVA DURUMU RAPORU NE DİYOR?
İZMİR için meteorolojinin yaptığı son hava durumu analizinde aşırı sıcakların haftasonunda bir kaç dereceği düşeceğini gösteriyor.
izmir-hava-durumu.20150818154025.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Araç servis bakım giderlerinizi %50 azaltacak yöntem
Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan boşanıyor ama...
Kalbim Ege'de Kaldı 9. bölüm Zeliş evet diyor
PKK'nın büyük oyunu deşifre oldu! Asıl amaçları...
Lice'den kara haber: 3 asker şehit!
18 Ekim evde bakım maaşı yatan iller hangisi il il sorgulama
Yorumlar 1 yorum