BIST 1.408
DOLAR 8,09
EURO 9,68
ALTIN 462,57
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Irak'tan gelen doktor ve iş adamının evlilik hayali suya düştü: Paralarını kaptırdılar

Iraklı iş adamı Saeed D.T. ve doktor İsmael M.O., evlenmek için tanıştıkları Suriyeli 2 kadın tarafından dolandırıldıklarını iddia etti. Kadınların nikahtan sonraki gün ortadan kaybolduğunu öne süren 'Bu kişiler bizi kandırdı. Yüklü miktarda paramızı aldı. Bu dolandırıcıların başkalarını da kandırmalarını istemiyoruz' dedi.

Abone ol

İddiaya göre, ülkelerinde başkalarıyla evli olan iş adamı Saeed D.T. ve doktor İsmael M.O. bir tanıdıklarının önerisi üzerine evlilik yapmak üzere İstanbul'a geldi. İkili, tanıştırıldıkları Suriyeli 2 kadına, evlilik için para verdi.  Ancak parayı alan kadınlar sırra kadem bastı.

Ülkelerinde tanındıkları için polise şikayetçi olmaktan çekindiklerini söyleyen ikiliden iş adamı Saeed D. T., evlilik için kişi başı 5 bin dolara anlaştıklarını anlatarak, şunları ifade etti:

"Irak'ta evliyim ve üç çocuğum var. İkinci kez evlenmek için Türkiye'ye geldim. Irak'tan ticaret için sürekli Türkiye'ye ziyarette bulunuyorum. Türkiye'de bir tanıdığım, 'Bildiğim iki Suriyeli kadın var, annesiz ve babasız. Düzgün insanlar, sen ve İsmael M. O.,evlenmek ister misiniz?' diye sordu. Biz de kabul ettik."

"Çiçeğimizi ve çikolatamızı da aldık"
"Kısa süre sonra kadınlarla bir kafede buluştuk. Anlaştık ve evlenme kararı aldık. Düğünü nasıl yapacağımızı konuştuk. Aradan birkaç gün geçtikten sonra akrabalarımız ile nikah için Esenyurt'taki evlerine gittik. Çiçeğimizi ve çikolatamızı da aldık. Nikah sonrası kendilerine elbise almaları için yüklü miktarda para verdik."

"Nikahtan beş gün sonra Irak'a gidecektik"
Saeed D. T. sözlerini şöyle  sürdürdü: Nikah sonrası evden çıktık. Ertesi gün nikah kıydığımız kadınları aradık, telefonlarımızı açmadılar. Nikahtan beş gün sonra Irak'a gidecektik ancak o günden bu yana haber alamıyoruz. Telefonlarımıza cevap vermiyorlar. Bu kişiler bizi kandırdı. Yüklü miktarda paramızı aldı. Bu dolandırıcıların başkalarını da kandırmalarını istemiyoruz"

Aracılara da para verdiklerini belirten doktor İsmael M. O. ise, "Irak'ta evliyim dört çocuğum var. Evlenmek için Türkiye'ye geldiğimi eşim de biliyor.  Türkiye'ye her zaman iş için geliyorum. En son Türkiye'ye evlenme niyetiyle geldim. Saeed D. T. ile bir aracı sayesinde Suriyeli iki kadın ile tanıştık. Evlenmeye karar verdik. Kısa sürede nikah için buluştuk. Kadınların evine gittik. Bir hoca imam nikahımızı kıydı. Ancak nikah gününden sonra bir daha telefonlarımızı açan olmadı." dedi.

Sözlerine devam eden M., "Hatta bizi Suriyeli iki kadınla bir araya getiren aracıya ve imam nikahımızı kıyan hocaya 600 dolar verdik. Yine kadınların abisi olduğunu iddia eden bir kişiye para verdik" diye konuştu.

"Masraflarla 16 bin dolarımız gitti"
Bir çete tarafından kandırıldıklarını iddia eden İsmael M.O., "Evlilik vaadiyle bir çete tarafından dolandırıldık. Parayı bizden aldıktan sonra herkes ortadan kayboldu. Uçak bileti gibi masraflarla toplam 16 bin dolarımız gitti" ifadelerini kullandı. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Eskişehir'de 'yapamazsın' diyenlere inat üretti siparişlere yetişemiyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İsrail askerleri Kudüs'te bir Filistinliyi şehit etti
Zonguldak'ta HES haritası bambaşka bir hal aldı! Vakalardaki artış sürüyor
Ankara'da 'tek şansımız' deyip konuştu! Türkiye'de bir ilk oldu: Doğuştan...
İzmir Körfezi'nde oltaya erkek cesedi takıldı
Canan Ergüder eşi kimdir? Canan Ergüder ne kanseri oldu ilk eşi ve çocukları
Bilim Kurulu üyesi Necmi İlhan sıraladı! İşte gençlerde vaka artışının 3 nedeni
Suudi Arabistan'tan umre kararı Ramazan'dan itibaren geçerli olacak
Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doları aştı
Böyle mobilyacı görülmedi! Bursa'da talep olunca yaptı
İstanbul'da baraj doluluk oranlarında son durum
Yorumlar 2 yorum