BIST 1.112
DOLAR 7,31
EURO 8,61
ALTIN 453,27
HABER /  GÜNCEL

İletişim Başkanlığı'ndan 15 Temmuz'a özel film

İletişim Başkanlığı'nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 'Milat' isimli özel film hazırlandı.İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından filmi paylaşarak şu notu düştü: Kahraman şehitlerimizi rahmetle yâd ederken, millet olarak kazandığımız zaferin haklı gururunu yaşıyoruz

Abone ol

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin elde ettiği zaferin dünya demokrasi tarihi açısından milat olduğunu anlatan film hazırlandı.

Filmde, yabancı okulda ders veren eğitimci, dünya tarihinde halkın direnciyle engellenmiş darbe girişiminin olmadığını söylerken, dersi dinleyen öğrenci ise 15 Temmuz'da Türklerin tarih yazarak, darbe girişimini önlediğini anlatıyor. Görüntülerde, 15 Temmuz 2016'da yaşanan olaylardan da görüntüler yer alıyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter hesabından filmi paylaşarak, "Aziz milletimiz 15 Temmuz’da hain darbe girişimini engelleyerek tarih yazdı. O gün fert fert demokrasimizi, bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü canlarımız pahasına savunduk. Kahraman şehitlerimizi rahmetle yâd ederken, millet olarak kazandığımız zaferin haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Yarın bankalar açık mı 15 Temmuz banka çalışma saatleri
Ermeni askerleri, Tovuz'un Dondar Guşçu köyüne ateş açtı
15 Temmuz'da Ankara'da ölen şehidin annesi: Keşke o şeytanı öldürselerdi
Huawei'den yılın ilk yarısında 68 milyar dolar gelir
Antalya'da verdiği mücadeleyi kaybeden küçük kızın ailesi: Meleğimiz uçtu
Çocuğunu okula göndermeme cezası kaç para oldu 2020
Yorumlar