BIST 1.391
DOLAR 8,73
EURO 10,37
ALTIN 498,72
HABER /  POLİTİKA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Irkçılık en büyük hastalıktır

Demirören Haber Ajansı

 İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Nişantaşı'nda başörtülü bir kadına yapılan saldırıyı eleştirerek, "Bu barbarlığı kabul etmemiz mümkün değildir. Irkçılık en büyük hastalıktır" dedi

Abone ol

İletişim Başkanı Altun, İstanbul Nişantaşı'nda başörtülü bir kadına yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Kanada'da İslam karşıtlığı yüzünden Müslüman kardeşlerimizi hayattan koparan faşist saldırıya üzülürken, yanı başımızda Nişantaşı'ında aynı saiklerle başörtülü bir kardeşimize saldırılıyor. Bu barbarlığı kabul etmemiz mümkün değildir. Irkçılık en büyük hastalıktır" ifadelerini kullandı.

'Toplumsal huzuru bozdular'

Altun, aktivistlerin sessiz kalmasını eleştirerek "Bu barbarlığı telin ediyorum. Ülkemizde ne yazık ki yıllar yılı birileri topluma yersiz korkular zerkettiler. Kirli ve hastalıklı ruh hallerini ideoloji diye pazarladılar. Dini değerleri benimseyen geniş toplum kesimlerini ötekileştirerek toplumsal huzuru bozdular. İşte onlar bugün Nişantaşı'nda yaşanan şiddetin ortağıdır. Bir de buradan şunu sormak istiyorum. Bu şiddete maruz kalan kişi başörtülü olduğu için mi bazı 'insan hakları' savunucuları, 'kadın hakları' aktivistleri seslerini çıkarmıyorlar? Nedir bu onaylayıcı sessizliğin sırrı? İnsan, eşrefi mahlûkattır. Kişi kendisi için istediğini diğeri için istemedikçe gerçek huzur ve güven ortamının oluşması mümkün değildir. Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara bırakmayacağız. Huzur için, güven için, istikrar için, istikbalimiz için daha çok çalışacağız" açıklamasını yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı arasında metro seferleri durduruldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İstanbul'da 4 ilçede hava destekli uyuşturucu operasyonu başlatıldı
İzmit'te tüyler ürperten olay! Banyoda doğurduğu bebeğini 9 bıçak darbesiyle öldürdü
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan 'tokat' tepkisi: Makamlara saygı gösterilmeli
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın acı günü
Marmara Denizi müsilaj sorunundan nasıl kurtulacak? Bakan Murat Kurum açıkladı
Türkiye’den KKTC’ye 50 bin doz Sinovac aşısı
Masumlar Apartmanı kitabı özeti Masumlar Apartmanı yazarı kimdir?
Rektör Bulu'dan Kılıçdaroğlu'nun "Hoca bile olamazsın" sözlerine yanıt
Yorumlar 5 yorum