HABER /  POLİTİKA

İBB ihaleye çıktı! İstanbullulara 500 bin yardım kolisi dağıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ekonomik sıkıntı yaşayan İstanbullulara dağıtılacak 500 bin gıda kolisi için ihaleye çıktı. Davet usulüyle gerçekleştirilen ihalenin sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Abone ol

"Acil” olarak düzenlenen ihaleye 9 firma davet edildi. 4 firma ihaleye katılıp teklif sundu. İki oturumda gerçekleşen ihalede sona 3 firma kaldı. İhalenin sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre İBB Satın Alma Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ihalenin komisyon üyeleri maske ve eldiven takarak önlem aldı. Katılımcılar da sosyal mesafeye uyarak ihaleye katılım gösterdi.

Davet usulü ile acil ihale yapıldı

İhale komisyonuna başkanlık eden İBB Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay, kuruma 153 hattından çok fazla yardım talebi geldiğini belirterek “Talepleri dikkate alarak İBB'nin bugüne kadar verdiği ayni ve nakdi yardımın yanında 500 bin adet yardım paketi kolisi ihalesi yapmak durumunda kaldık” diye konuştu.

Alpay, ihalenin; salgın, afet gibi öngörülemeyen acil durumlarda yapılan ihaleleri düzenleyen 21/B maddesine göre davet usulü ile yapıldığını belirtti. 3 kısım gıda yardım paketinden oluşan ihaleye 9 firmanın davet edildiğini anlatan Alpay, 4 firmanın istekli olarak teklif gönderdiğini belirtti.

2 oturum da aynı günde yapıldı

Alpay ihalenin iki oturumda gerçekleştirileceğini, ilk oturumda tekliflerin okunacağını, ikinci oturumun da alımın acil olması nedeniyle gün içinde gerçekleştirilerek isteklilerden son tekliflerin alınacağını açıkladı. İBB 3 kısımdan oluşan ihalenin birinci kısmı için yaklaşık maliyeti 4 milyon 171 bin 375 TL, ikinci kısım için 17 milyon 146 bin 500 TL, üçüncü kısım için 41 milyon 409 bin lira olarak belirledi.

Sona 3 şirket kaldı

Alpay açıklamasının ardından zarfları açarak teklifleri okudu. 3 kısımdan oluşan ihalenin ilk oturumunda Onur Perakende A.Ş,  Fettahoğlu Gıda, Metro Gros Marketleri ve Migros Türk A.Ş teklif sundu. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen ihalenin ikinci oturumu da 14.00 sıralarında gerçekleştirildi.

İkinci oturumda 3 firma sona kalarak tekliflerini sundu. Onur Perakende A.Ş,  sadece birinci kısım için 3 milyon 741 bin TL teklif sundu. Metro Gross Market de birinci kısım için 3 milyon 474 bin TL, ikinci kısım için 14 milyon 89 bin 500 TL, üçüncü kısım için 36 milyon 492 bin TL teklif verdi.

Migros Türk A.Ş de sadece üçüncü kısım için teklif verdi. Migros'un teklifi  37 milyon 197 bin TL oldu. İhale komisyonu yapacağı değerlendirmenin ardından önümüzdeki günlerde ihalenin sonucunu açıklayacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Hükümet koronavirüsle mücadelede başarılı mı? MAK'tan bomba anket sonuçları Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan Çin Devlet Başkanı'yla kritik görüşme
Antalya'da kavga eden dilencileri ayıramayan polis biber gazına başvurdu
DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu: Acilen işten çıkarmalar yasaklanmalı
Türk Kızılay ve TikTok Covid-19’a karşı seferber oldu
RTÜK’ten Halk TV’ye “korona virüs” cezası
e nabız kronik hastalıklar sorgulama listesi girişi-2020
Yorumlar 17 yorum