HABER /  POLİTİKA

HDP'li 5 belediye başkanına terörden gözaltı

Demirören Haber Ajansı

BATMAN Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Diyarbakır'ın Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Silvan Belediye Başkanı Naşide Toprak ve Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan terör operasyonunda gözaltına alındı. Polis, gözaltına alınan HDP'li başkanların görev yaptığı belediye binalarında arama yaptı.

Abone ol

Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li 6 belediye başkanı hakkında gözaltı kararı verildi. Bunun üzerine polis, haklarında yakalama kararı verilen Batman ile Diyarbakır'ın Eğil, Ergani, Lice ve Silvan belediyeleri ile HDP'li başkanların evlerine sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Gözaltına alındılar
Operasyonda Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Diyarbakır'ın Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Silvan Belediye Başkanı Naşide Toprak ve Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

1 başkanın yakalanması için çalışma başlatıldı
Belediye binalarının çevresinde güvenlik önlemi alan polisler, HDP'li başkanların makam odalarında arama yaptı. Ekipler, hakkında gözaltı kararı verilen ve bulunamayan ismi açıklanmayan 1 başkanın yakalanması için de çalışma başlattı. Mehmet Uslu kayyum olarak atandı

HDP’li Diyarbakır’ın Silvan İlçe Belediye Başkanı Naşide Toprak görevden alındı. Yerine Silvan İlçe Kaymakamı Mehmet Uslu kayyum olarak atandı.

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde 3 büyükşehir, 5 il, 45 ilçe ve 12 belde olmak üzere toplam 65 belediye kazanmıştı. Son kayyum atamalarıyla partinin 3 büyükşehir, 1 il, 29 ilçe ve 3 belde belediyesine kayyum atanmış oldu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Ayşegül Yıldız kimdir İbrahim Tatlıses'in eşi kızı kimdir?
Sultangazi'de uyuşturucu satıcısı iki kardeş tutuklandı
Ayşegül Yıldız kimdir yaşı kaç Ayşegül Yıldız ne iş yapıyor?
Hindistan'da koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Yapıkredi çalışma saatleri değişti 2020 Yapıkredi kaçta açılıyor?
Bayrampaşa cuma namazı kılınacak camiler hangisi?
Yorumlar 25 yorum