BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

HDP'den koronavirüslü propaganda! Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün

Türkiye koronavirüs belasıyla uğraşırken HDP yine kara propaganda yapmaya başladı. Sokak aralarında bildiri okutan HDP milletvekilleri, “Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün, ama biz Kürt halkının ölmesini istemiyoruz.” iddiasında bulundu.

Abone ol

Virüsten Türkiye’de şu ana kadar 108 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı ise 7 bin 402'ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı her gün yeni tedbirler alırken, İçişleri Bakanlığı da koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgelerle; 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma sınırlaması getirdi ve ihtiyaçları da 81 ilde uygulamaya konulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanmasına karar verdi.

Hükümet bizim ölmemizi istiyor

Ancak bugün HDP’den yapılan “evde kal” çağrısı, bu kadar da olmaz dedirten cinsten.HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ve beraberindekiler, sokak aralarında okudukları bildiride “Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün, ama biz Kürt halkının ölmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Savcılık hakkında soruşma başlattı

Savcılık HDP milletvekili Remziye Tosun hakkında halkı kin ve düşmanlığa teşvik suçundan soruşturma başlattı. Abone olDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, sokaklarda "hükümet önlem almıyor, istiyor ki Kürt halkı ölsün" anonsu yaptıran HDP milletvekili Remziye Tosun hakkında halkı kin ve düşmanlığa teşvik suçundan soruşturma başlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Nasuh tövbesi nedir Nasuh tövbesi duası Türkçe okunuşu nasıl
Dünya genelinde salgına yakalanan kişi sayısı kaç oldu
Sinan Bolat Beşiktaş'ın yeni kalecisi oluyor
Almanya'da Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Schaefer ölü bulundu
Umut Meraş'tan Galatasaray ve Beşiktaş itirafı
Kurban bayramına kaç gün kaldı 2020 sayaç
Yorumlar 50 yorum