BIST 3.568
DOLAR 18,58
EURO 18,09
ALTIN 1.013,25
HABER /  POLİTİKA

Haydar Baş Rusya'yı fethetti!

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Rusya Parlamentosu'nda bir konuşma yaptı.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Prof. Dr. Andrei Kotrotkoi, “ Bağımsızlığımız için Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeline Muhtacız” dedi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Rusya Parlamentosu'nda bir konuşma yaptı. İlgiyle dinlenen konuşma, Rus müzakereciler tarafından Rusya'nın iktisadi sorunlarını çözecek model olarak takdim edildi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, dünyada iki süper güçten biri olan Rusya'da Rusya Parlamentosu Duma'da milletvekillerine, siyasi partilerin ekonomiden sorumlu yöneticilerine, Rusya ilim dünyasına hitaben tarihi nitelikte bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Haydar Baş'ı Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski'nin yanı sıra Devlet Başkanı Putin'in ekonomi danışmanları da ilgiyle dinledi.

RUSYA MİLLİ EKONOMİ MODELİNE MUHTAÇ!

Putin'in selamlarını getirerek sözlerine başlayan Korotkoi, "Bağımsızlığımızı ve güvenliğimizi teminat altına alan bir ekonomi modeli lazımdır. Öyle bir ekonomi olmalı ki, her Ruble adalet dağıtsın" dedi. Milli Ekonomi Modeli'nin (MEM) Rusya Devlet Başkanı'nın önünü açtığını ifade eden Andrei Korotkoi, "MEM, Rusya'nın iktisadi bağımsızlığını sağlıyor ve sürekli büyüme ile insana adaletli yaklaşmayı getiriyor. Bu modelin temelinde adalet yatmaktadır ki, bu da Ruslar için uygundur. Bu model sadece milli değil, uluslararası dâhil tüm seviyelerde uygulanabilir. MEM Rusya'nın istediği kalkınmayı sağlamaktadır. Eski ekonomi modelleri ömrünü tamamlamıştır ve yeni bir ekonomi modeline ihtiyaç vardır; o da MEM'dir. Rusya olarak MEM ile başarıya ulaşacağız."

TEMEL MODEL

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a Duma'nın davet mektubunu Trabzon'da takdim eden Duma üyesi Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin, kapanışta yaptığı değerlendirmede, Milli Ekonomi Modeli'nin kapitalizm, Marksizm ve Keynes teorisi gibi ekonomide temel sistemlerden biri olduğunu ifade etti. MEM'in somut temelleri ve öngörüleri olduğunu dile getiren Lisiçkin, şunları söyledi: "Pozitif bilimlerde teoriler deneylerle ispat edilerek kanunlaşır. Milli Ekonomi Modeli'de sosyal bilimlerde hayatta tecrübe edilerek kesinleşmiştir. Prof. Dr. Baş'ın AB ve ABD Dolarının çökeceğini önceden tahmin etmesi buna örnektir. MEM ve Sosyal Devlet Milli Devlet tezleri ülkelerin kalkınması için temel kaynaktır."

İSTİFADE ETTİK

Rusya Bilimler Akademisi Üyesi Viktor Volkonskiy, Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ni anlattığı konuşmasının ardında yaptığı değerlendirmede, MEM'i her okuduğunda yeni bir fikir edindiğini ifade etti. MEM'i uygulayan ülkelerin ekonomide bağımsızlıklarını elde edeceğini ifade eden Volkonskiy, bu modelin en güzel şekilde 'bağımsız ülkelerde' hayata geçeceğinin altını çizdi. Volkonskiy, "Rusya'yı ekonomide düzlüğe çıkarmak için Haydar Baş'ın modelinden çok istifade ettik" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Reytinglerde sıralama değişti!
Reytinglerde sıralama değişti!
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Kıvanç'ın bu pozları çok konuşulacak
Kıvanç'ın bu pozları çok konuşulacak
Yunanistan'dan Kuran-ı Kerim hamlesi
Yunanistan'dan Kuran-ı Kerim hamlesi
Üst devreden dayak yedi, hastanelik oldu
Üst devreden dayak yedi, hastanelik oldu
Erbakan öldü, film bitti zannetmeyin
Erbakan öldü, film bitti zannetmeyin
Bakan Çağlayan sakladığı sırrı açıkladı
Bakan Çağlayan sakladığı sırrı açıkladı
Kılıçdaroğlu'nu kendi sözleriyle vurdu
Kılıçdaroğlu'nu kendi sözleriyle vurdu
Hatipoğlu'ndan Nil Erkoçlar yorumu
Hatipoğlu'ndan Nil Erkoçlar yorumu
Denizden çıkana inanamayacaksınız
Denizden çıkana inanamayacaksınız