BIST 5.046
DOLAR 18,64
EURO 19,62
ALTIN 1.079,95
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Erbakan öldü, film bitti zannetmeyin

Fatih Erbakan babasının ölümünün 2. yıldönümünde konuştu: "Milli Görüş prensiplerinin hakim olacağı bir dünya kuracağız."

Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, ''Erbakan demek, kuvveti üstün tutmak değil, Hakkı üstün tutmak demektir. Bütün insanlığın kurtuluşunu gaye edinmek demektir'' dedi.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı'nın eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün 2. yıl dönümü dolayısıyla İzmit Kapalı Spor Salonu'nda düzenlediği ''Erbakan ve Yeni Bir Dünya'' konulu anma toplantısına katıldı.

Burada konuşan Erbakan, Kocaeli'nin Milli Görüş'ün kalesi olduğunu, merhum babası için de çok özel bir değer taşıdığını söyledi.

HAYATI BOYUNCA HEP ZORLUKLAR ÇEKTİ 

Babasının siyasi mücadelesinin hep zorluklar içinde geçtiğini, ancak zorluklardan hiçbir zaman yılmadığını belirten Erbakan, ''Erbakan demek, kuvveti üstün tutmak değil, Hakkı üstün tutmak demektir. Bütün insanlığın kurtuluşunu gaye edinmek demektir. Bütün engellemelere, bütün zorluklara ve bütün imkansızlıklara rağmen hakkın batıla galebe çalması demektir'' şeklinde konuştu.

YAS TUTUP AĞIT YAKMIYORUZ 

Erbakan, bu tür etkinliklerin, Erbakan'ın arkasından ''yas tutmak, ağıt yakmak'' için yapılmadığını dile getirerek, ''Burada bizler, Erbakan'ın görüşlerine, davasına bağlılığımızı bütün dünyaya haykırıyoruz. Milli Görüş'ün zaferlerle dolu ikinci 40 yılının başlangıcını kutluyoruz'' ifadelerini kullandı.

ERBAKAN ÖLDÜ FİLM BİTTİ ZANNETMEYİN

''Erbakan öldü, film bitti zannetmeyin. Film bitmedi, daha yeni başlıyor'' diyen Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

''Erbakan hocamızın bize hedef olarak gösterdiği Milli Görüş prensiplerinin hakim olacağı, Gazze'deki masum yavruların hesabının sorulacağı, Amerika'nın Müslüman ülkelere 'kovboyluk' taslayamayacağı, güçlünün değil, haklının sözünün geçtiği bir dünya kurmak için mücadelemiz devam ediyor.''

Konuşmaların ardından Kur'an'ı Kerim'in okunduğu etkinlikte, Erbakan'ın hayatı ve siyasi mücadelesini konu edinen sinevizyon gösterisi sunuldu.

ERBAKAN'IN SES KAYDI İLE MİLLİ GÖRÜŞ YEMİNİ DİNLETİLDİ  

Birlikte siyaset yaptığı dava arkadaşlarının Erbakan'la ilgili anılarını anlattıkları gece, okunan dua ve merhum Necmettin Erbakan'ın kendi ses kaydından Milli Görüş yemininin dinletilmesiyle son buldu.