BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,04
ALTIN 479,58
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Bakan Çağlayan sakladığı sırrı açıkladı

Eski ülkücülerden olduğunu söyleyen Bakan Çağlayan yıllarca sakladığı sırrını açıkladı

Abone ol

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, barış süreciyle ilgili gelişmeleri değerlendirirken, ''Yıllardır Kürt olduğunu söyleyememiş biriyim. Bu süreci sabote edecek eylemler olabilecektir. Durmak yok gaza devam, kafatası milliyetçiliğinin mutlaka önüne geçmek gerek. Eski Ülkücü olarak bunları söylüyorum'' dedi.

İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla temaslarda bulunmak üzere beraberindeki Türk ihracatçı ve girişimcilerle Suudi Arabistan'ın Cidde kentine gelen Bakan Çağlayan, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.

BARIŞ SÜRECİ SABOTE EDİLİYOR 

Bazı kesimlerin daha başlangıçta barış sürecini sabote etmeye çalıştıklarını vurgulayan Çağlayan, barış sürecinin Türkiye'ye çok ciddi kazanımlar getireceğini, bu yüzden herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.

YILLARDIR KÜRT OLDUĞUMU SÖYLEMEMİŞ BİRİYİM 

''Yıllardır Kürt olduğunu söyleyememiş biriyim'' diyen Çağlayan şunları kaydetti:

''Sayın Başbakanımızın cesareti bugüne kadar görülmemişti. Böyle bir barış süreci çok ciddi kazanımlar getirecek. Türkiye'nin büyümesini, gelişmesini istemeyen birilerinin pek hoşlanmadığı bir süreç. Çomak sokmaya devam edecekler. Bu işi çözebilecek Sayın Başbakanımın iradesi… Türkiye'de sürekli bu tür problemin olmasını isteyen odakları rahatsız edecektir. Daha başlangıçta bu süreci sabote etmeye çalışıyorlar. Görüşlerde çok fazla bir değişiklik yok, daha farklı davranış ve tutumlar da olabilecektir. Sımsıkı sarılırsak bu sürece, Türkiye bu sorunların üstesinden gelecektir. İnşallah bu süreci bozmak isteyenlerin elinde patlayacak. İnşallah muhalefet popülist politikalara kurban etmez bu süreci.''

SÜRECİ SABOTE EDECEK EYLEMLER OLABİLİR 

''Bu süreci sabote edecek eylemler olabilecektir. Durmak yok gaza devam, kafatası milliyetçiliğinin mutlaka önüne geçmek gerek. Eski Ülkücü olarak bunları söylüyorum.''

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu'nu kendi sözleriyle vurdu
Hatipoğlu'ndan Nil Erkoçlar yorumu
Rusya'da korkunç kaza kamerada
Ünlü model plasentasını yiyecek!
Otoparka 3 saat için para ödemeyin
Hak-İş'ten hesap sorun çarısı
Ankara'dakileri utandıracak görüntü
Sapanca Gölü'nü bekleyen tehlike
Dünya çevresinde 3. radyasyon kuşağı
Bakan Yıldız Sedaret Sarayı'nda
Yorumlar 54 yorum