HABER /  GÜNCEL

Havalimanı personeline hakarete 3 yıl hapis istemi

BODRUM uçağı rötar yapınca havalimanı çalışanı Tuğçe Selvi’ye hakaretleriyle gündem olan Fatma Funda Esenç'e, 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya hapis istemiyle dava açıldı.

Abone ol

Fatma Funda Esenç, ‘Kişinin şeref ve saygınlığına saldırarak hakaret’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlemekle suçlanıyor.

"Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil"

Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianameye göre geçen 25 Nisan’da yaşanan olayda Esenç’in tartıştığı Selvi, ifadesinde şunları söyledi:

Uçağın kalkış saati ile ilgili bilgi vermek üzere yolcuların yanına gittim. Şüpheli bana yönelik ‘Etek giymekle bu işler olmuyor. Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil. Sizin kazandığınız para haram para. Koca k…ı büyüteceğine birazcık aklını çalıştır.

"Sokak süprüntüsü"

Selvi ifadesinin devamında, Esenç’in kendisine “Hop-hop temas yok, ben Çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü” dediğini anlattı.

"Nahoş sözcükler kullandım"

Esenç ise ifadesinde, yakın bir akrabasının acil ameliyatı nedeni ile Bodrum’a gitmeyi planladığını belirterek, “Uçağın gecikmesi, müştekinin alaycı tavrı ve stres altında olmamdan dolayı nahoş sözcükler kullandım.” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Soğuk ve yağışlı havalar! İşte 5 günlük hava durumu raporu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
S-400 sevkiyatı tam hız devam ediyor 16. uçak da indi
340 puanla nereye girilir 2019 ÖSYM 300 puanla alan üniversiteler
Erdoğan'ın 3 çocuk çağrısı hayal mi Abdurrahman Dilipak yazdı
Sezai Temelli'den Meclis'e Yargı Reformu tepkisi
330 puanla nereye girilir 2019 YKS üniversite taban puan sıralaması
65 yaş üstü bugün saat kaçta sokağa çıkacak saatleri kaç?
Yorumlar 4 yorum