BIST 1.431
DOLAR 8,61
EURO 10,35
ALTIN 503,96
HABER /  SAĞLIK

Hatay'da ağzının içini kapladı yemek yiyemedi! Bacak kemiğinden...

HATAY'da 45 yaşındaki Aytaç Akgüner iki ay önce, kanserli tümörün ağız içini kaplaması nedeniyle çene kemiği çıkarılmıştı. Akgüner, bacağından alınan kemikle yeni çeneye kavuştu.

Abone ol

Çene kemiğinde gelişen tümörün, ağız içini kaplaması ve yemek yemesini engellemesi nedeniyle birçok merkeze başvuran Aytaç Akgüner, İskenderun Gelişim Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Uçak ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 11 saatlik operasyonun ardından, hem yeni çeneye kavuştu, hem de kanserden kurtuldu.

Nadir görülen kanser tiplerinden olan çene kanseri operasyonu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Murat Uçak, “Hastamız, birçok merkezden sonra, bize başvurdu. Kendisi bu süreçte hastalığını ihmal ettiğinden, çene kemiğindeki tümör daha da yayılarak, sah damarına kadar ilerlemişti. Hastamızın hayati tehlikesi olduğundan, acilen ameliyat edilmesi gerekiyordu. Ekibimizle, ameliyatı planladık ve çene kemiğindeki tümörü¨ tamamen temizledik ve bacağından aldığımız kemikle, hastamızın çenesini onardık. İki aylık zorlu bir süreç¸ sonunda hastamız iyileşti ve tümörden tamamen kurtuldu. Aytaç¸ Bey, artık rahatlıkla yemeğini yiyebiliyor. Bu süreçte emeği gecen tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“Ameliyattan sonra çifte mutluluk yaşadık”
Baba Kasım Akgüner ise evladının sağlığına kavuşmasını sağlayan Op. Dr. Murat Uçak’a teşekkür ederek, “Oğlum, işsizlikten bunalıma girdi, rahatsızlandı. İş bulamadığından sıkıntılı bir süreç¸ yaşadık. Çene bölgesinde rahatsızlığı başladı ve muayene sonrasında biyopsi yapıldı. Biyopsi sonucunda kanser olduğunu öğrendiğimizde, memur olarak atandığını da öğrendik. Bir taraftan sevinç¸, diğer taraftan üzüntü yaşadık. Oğlum 11 saatlik ameliyata alındı ve bir süre sonra eski sağlığına kavuştu. Ameliyat sürecinden bu güne kadar desteği ve ilgisi üzerimizde olan Op. Dr. Murat Uçak ve sağlık ekibine çok teşekkür ediyorum. Oğlum; hem memur oldu, hem sağlığına kavuştu” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Akkuyu Nükleer A.Ş.'den 300 milyon dolarlık kredi anlaşması
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Iğdır Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan AK Parti'ye katıldı
Dünyanın konuştuğu fotoğraf! Myanmar'da rahibe diz çöküp polislere yalvardı
PKK’nın karargah olarak kullandığı okulun bodrumunda tünel bulundu
Dolar kuru niçin dalgalanıyor ekonomist Mahfi Eğilmez açıkladı
Antalya'da 'patlamalara uyandık' deyip anlattı! Akrabasının ifadesi pes dedirtti
Büyük destek! İzmir'in ilçelerine 'Love Erdoğan' afişi asıldı
Erdoğan ve Putin, Akkuyu NGS temel atma törenine katıldı! Son dakika açıklamalar
4 rekatlık kandil namazı kılınışı nasıl niyet edilir Miraç namazı kaçta kılınır
Yorumlar