HABER /  YEREL

Hasarlı binalarda oturanlardan Ekrem İmamoğlu'na kayak tepkisi

Demirören Haber Ajansı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Palandöken'de kayak tatiline gitmesine İstanbul'da hasarlı binalarda oturanlar tepki gösterdi.

24 Ocak'ta Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ertesi günü deprem bölgesine giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum'a gitti.

Palandöken'de  tatilinden fotoğrafları twitter hesabından paylaşan İmamoğlu, "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum'u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı" yazdı.

Bir ay otelde kaldıktan sonra hasarlı eve geri döndüler

Sultangazi'de hasarlı binalarda oturanlar Ekrem İmamoğlu'nun bu paylaşımına tepki gösterdi.

"Biz üç gündür hiç uyumadık"

Bir ay otelde kaldıktan sonra hasarlı evine geri dönmek zorunda kalan Fati Özay,  "Bizim derdimiz kayak yapmak değil torunlarımızı kurtarmak. Biz bir yardım istiyoruz. Elazığ kan ağlıyor, Malatya kan ağlıyor onun orada kayak yapmasına ne gerek var. Biz üç gündür hiç uyumadık.  Biz 5 aydır mağduruz, buna çare bulsunlar. Bizim derdimiz torunlarımız. Ben ölsem bir şey olmaz. Torunlarımız için çere bulsunlar" dedi.

Belediyeden haber bekliyoruz

Aynı apartmanda oturan Sevim Öztürk ise deprem korkusunu hala yaşamaya devem ettiğini, apartman ile ilgili olarak belediyeden haber beklediklerini ifade ederek, "Orada nasıl tatil yapabiliyor bizleri düşünmüyor. Biz gece uyku uyuyamıyoruz. Az önce Manisa'da deprem oldu hepimiz korku içindeyiz. Kızım korkudan evden gitti. Korku içindeyiz. Bilgi gelecek diye sabah akşam bekliyoruz" diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ekrem İmamoğlu kar tatilinde çocuklarım çok güzel vakit geçiriyor onları ziyarete geldim Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Suriye ordusu İdlib'in en büyük ilçesi Maarratünnuman'ı ele geçirdi
Bu kez de Muğla depremle sarsıldı
Sözde barış planına AB ve BM'den ilk tepki
Filistin'den ABD'nin planına jet cevap!
Manisa'da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
2020 Ramazan başlangıç tarihi ne zaman Diyanet dini günler takvimi
Yorumlar 60 yorum