BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  POLİTİKA

Hakan Şükür Ahmet Davutoğlu kavgası olay: Allah belanı versin küçük enişte

ABD'de yaşayan FETÖ firarisi Hakan Şükür, Ahmet Davutoğlu'nun ''FETÖ'nün siyasi ayağı Hakan Şükür'dü'' sözlerine ''Ben, her gün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun. Allah belanı versin küçük enişte. Yuhlar olsun, yazıklar olsun size.'' şeklinde yanıt verdi.

Abone ol

FETÖ firarisi eski milli futbolcu Hakan Şükür, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun kendisi hakkında ''FETÖ'nün siyasi ayağıydı'' açıklamasına yanıt verdi.

''Ne siyasi ayağı küçük enişte?''
Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, şu ifadeleri kullandı; ''Ben hayatımda bu kadar gerizekalı bir ifade görmedim. Ne siyasi ayağı küçük enişte? Allah sizi bildiği gibi yapsın emi. Korkudan ne saçmalayacaklarını bilmiyorlar yeminle. Yuh artık be! Meydan boş kafanıza göre takılın. Allah belanızı versin inşallah hepinizin. Terbiyesiz herifmişsiniz siz. Düşün yakamdan, daha ne kadar ismimi sömüreceksiniz? Evlatlarıma, aileme, hayatıma, alın terim ile kazandıklarıma yaptığınız tahribatı yaşamadan, acı çekmeden Allah canınızı almasın. Zaten sürünüyorsunuz, daha da sürünün inşallah. 

''Terbiyesiz yalancı''
Ben kimsenin ayağı değilim. Ülkemin namusu İle emeği ile çalışıp kazanmış ve ülkesine hizmet etmiş biriyim. Partinize alırken siz söylediniz. Ama siz ne ayaksınız herkes biliyor. Benim ayak oyunum futbol, sizin ortak olduğunuz ayak oyunlarınızı da herkes gördü, boş konuşmayın. Yarın bu gerizekalı açıklamaya kendi kanalımda açıklama yapacağım. 

Bunlar ne kalıpsız, korkak, ne yaptığını bilmez insanlarmış. Terbiyesiz yalancı, iftiracı. Hoş, ne beklenirdi bunlardan? Şaka gibi. 

''Ben istifa ettim sen kovuldun''
Sen ve tayfan sabah akşam yalvararak partinize aldınız. Bu ifadeleri şerefli inançlı bir insan söylemez. Ben, her gün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun. Günahına girdiğin her kesimden masumun ahı bulsun seni. Yuhlar olsun, yazıklar olsun size. 

''Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat isteğiyle AK Parti'ye katıldım''
Ben yıllarca Zaman ve Aksiyon dergisinde yazarlık yapmadım ama sen yaptın Sn. Davutoğlu. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat isteğiyle AK Parti'ye katıldım. Bence bilmem neyin siyasi ayağı filan derken lafın öncesini sonrasını hatta nereye varacağını iyi bilmek lazım. Kovulduktan sonraki ve önceki itiraflarınıza ortak olmadığım İçin Rabbime şükrediyorum. Bombalar patlayınca artan oylarsa siyasetiniz, o da yerin dibine batsın. Siz ne ayaksınız herkes biliyor ve görüyor.''

Ahmet Davutoğlu ne demişti?

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı; ''FETÖ ile organik bağı olduğu istihbari ya da hukuki olarak tescil edilmiş siyasetçiler FETÖ’nün siyasi ayaklarıdır. Bazıları özellikle bu ayakları sürdürdüler. Mesela Hakan Şükür, milletvekiliydi. Şimdi bunlar siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de vardı. Görevli olarak gelmişlerdi. Diğerleri suç unsuru çıktıktan, 17-25 Aralık’tan sonra hâlâ bu ilişkiyi sürdürmüşse siyasi ayak niteliği taşırlar.''

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul Adalar'daki fayton atlarına ne oldu? Son hallerine bakın Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Elazığ'da bir ağaç gövdesinde meyve verdi gören şaştı kaldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs Barış Harekatı mesajı
Fenerbahçe'den ayrılıyor! Tolgay Arslan Bundesliga'ya dönüyor
Kayınpeder 'düğünden önce olmaz' deyip kızdığı damadını tüfekle vurdu
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 608 bin 999’a yükseldi
İstanbul'da anaokulları kapanıyor mu son açıklama geldi
Yorumlar 37 yorum