BIST 1.560
DOLAR 7,45
EURO 9,02
ALTIN 440,69
HABER /  GÜNCEL

Favipiravir etken maddesi nedir Favipiravir ilacı fiyatı nedir?

Koronavirüsü dünyayı tehdit etmeye devam ederken Çin'den gelen açıklamayla heyecanlandıran gelişmeler yaşandı. "Favipiravir" isimli ilacın corona virüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği duyuruldu. Çin Büyükelçiliği tarafından da paylaşılan ilaç merak edilmeye başlandı...

Abone ol

Favipiravir nedir, Favipiravir ilacı ne işe yarıyor araştırmaları Çin'den gelen açıklamanın ardından araştırılmaya başladı. Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin, yaptığı açıklamada Favipiravir adlı ilacın corona virüsü üzerinde ciddi şekilde etkili olduğunu belirtti. “Favipiravir” isimli ilacın hafif ve düzenli vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirdiğinin açıklanmasıyla beraber ilaç dünya gündemine oturdu.

FAVİPİRAVİR NEDİR?

Japonlar tarafından geliştirilen bir ilaç olan Favipiravir 2014 yılından beri Japonya’da ve bazı ülkelerde satışta. Virüslerle mücadele eden Favipiravir’in yapılan denemelerde herhangi bir ters etki göstermediği ve corona virüsünün tedavisinde faydalı olduğu Çinli yetkililer tarafından iddia edildi.

Çin Ankara Büyükelçiliği de Favipiravir’i paylaştı; “‘Favipiravir isimli ilacın KOVID-19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı! 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi başkanı Zhang Xinmin Salı günü yaptığı toplantıda anlattı” ifadelerinin kullanıldığı Tweet büyükelçilik tarafından paylaşıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Favipiravir ilacının Koronavirüse karşı etkisi ortaya çıktı
İran'da 103 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi
YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan üniversitelerde uzaktan eğitim açıklaması
Abdüllatif Şener haddini aştı! Erdoğan hakkında skandal sözler
Koronavirüs ile ilgili nihayet müjdeli haberler geliyor Çin'de hastaneler kapandı
Fatih Terim Şener Özbayraklı'nın biletini kesti
Şansal Büyüka'dan Ali Koç'a: Yeni bir ıska yeni bir fiyasko olmasın
İran'da 103 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi
Kırgızistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi
Türkiye'de sokağa çıkma yasağı mı geliyor? Fahrettin Altun açıkladı
Yorumlar