BIST 1.408
DOLAR 8,03
EURO 9,62
ALTIN 455,31
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Faik Öztrak'tan Ömer Çelik'e sert tepki! Asıl Kılıçdaroğlu'ndan...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak,  partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Öztrak, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'in geçtiğimiz günlerde BM tarafından hazırlanan Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayeti konulu raporu üzerine sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Geçtiğimiz günlerde Cemal Kaşıkçı hakkında BM tarafından hazırlanan rapor açıklandı. AK Partili Ömer Çelik de çıktı sayın Kılıçdaroğlu'ndan özür dilemesi gerektiğini belirtmiştir. Madem sayın Çelik ve iktidar bu raporlardan memnundur. Bir kere raporda Türkiye'nin bu süreçte sorumluluğunu yerine getirmediğinin altını çizmektedir. Asıl sayın Kılıçdaroğlu'ndan özür dilenmesi gerekmektedir.

''Uluslararası standartları karşılamadığı yönündedir''

Rapor cinayete ilişkin hem Türkiye'nin hem de Suudi Arabistan'ın uluslararası standartları karşılamadığı yönündedir. Raporda cinayet ihbarı geldiği anda konsolosluk binasına girebileceğini, Suudi Arabistan'ın İstanbul konsolosu hakkında işlem yapabileceğini bunların dışında araçlarında da arama yapabileceğini bunlara Viyana Sözleşmesi'nin hak tanıdığına dikkat çekilmiştir.

Adalet ve Kalkınma Partisi Suudi elçinin ülkesine dönmesine göz yummuş, dokunulmazlığı olmamasına rağmen aramamış. Aramak için 2 hafta Suudi Arabistan'dan izin beklemiştir. Bu süre zarfında da suç mahalline temizlenmesine imkan tanımıştır.

Sayın Çelik'e tavsiyem kendi genel başkanına ve yetkili kurullarına raporda dikkat çeken şu 2 değerlendirme ile okumasıdır. Birincisi Birleşmiş Milletler raportörü Türkiye'nin yürüttüğü soruşturma ya suç mahali kontrol eden Suudi Arabistan'ın bölgesi dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gölgesinin düştüğünü belirtmektedir.

Çelik ne demişti?

BM raporunu değerlendiren Çelik, "Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Türkiye'yi suçlayanlar başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımızdan özür dilemesi gerekmektedir."demişti.

Ekonomi eleştirisi

Seçim tartışmalarının sıcağında damada ve TÜİK'e sorduğumuz sorulara yanıt alamadık. TÜİK ve enflasyon rakamlarına müdahale edildiği, TÜİK çalışanlarına baskı yapıldığı iddiaları yalanlanmamıştır.

Bugün Türk-İş önemli bir veri açıkladı. Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın bile yaşama maliyeti bile 2,559 lira oldu. Bu asgari ücretin dahi altındadır.

Enflasyon rakamlarına müdahale etmek, çalışanların, memurların hakkını yemek demektir.

''23 Haziran bir dönüm noktasıdır''

İktidar, belediye başkanlarının yetkilerini bakanlıklar eliyle kısıtlamaya çalışırsa bunun adı milletin verdiği yetkinin gasp edilmesi anlamına gelir. Milletin sesinin duyulmamasına devam edilmesidir. 23 Haziran bir dönüm noktasıdır. Milletin verdiği yetkiyi gasp etmeye çalışanlar bunun hüsranını yaşayacaklardır. Hükümet ülkenin gerçek gündemlerine dönmeli, ekonomi ile ülkenin güvenliği ile ilgilenmelidir. Bıraksınlar belediyeleri belediye başkanları yönetsin.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İmamoğlu için İBB devir teslim töreni yarın 18.30'da yapılacak! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya'ya 2 Ağustos'a kadar süre verdi
Yapay zekada inanılmaz yenilik el yazısını taklit edebilecekler
Yavaş ve İmamoğlu'nun yetkileri gasp ediliyor iddiası! Öztrak'tan açıklama geldi
ABD-Çin aralarındaki ticaret anlaşmasını yüzde 90 tamamladı
Depoları doldurun! Gece yarısından itibaren benzine zam gelecek
Baba ile kızının acı sonu! geriye fotoğrafları kaldı
Rusya Türkiye'ye S-400 teslimatına yüzde 99 hazır olduklarını açıkladı
Cezaevinde bulunan Eren Erdem sağır oldu tedaviyi kabul etmiyor
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan NATO Zirvesi'nde kritik görüşme!
Türkiye Adana'daki 4 milyon 795 bin euroluk soygunu konuşuyor
Yorumlar 14 yorum