BIST 1.532
DOLAR 7,42
EURO 9,00
ALTIN 442,42
HABER /  POLİTİKA

Cezaevinde bulunan Eren Erdem sağır oldu tedaviyi kabul etmiyor

Eski CHP milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem ile Silivri Cezaevi'nde görüşen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine giren Erdem'in kulağının artık hiç duymadığını açıkladı.

Abone ol

Çakırözer, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Artık buna bir son verilmesi gerekiyor"

Eren Erdem, 29 Haziran'da 1 yıldır cezaevinde olmuş olacak. Hem de hakkında daha önce tahliye kararı verilmiş olmasına rağmen. Hem de dosyadaki gizli tanığın kendisi aleyhine ifadeyi zorla verdiğini açıklamasına rağmen. Bu adaletsizlik bir önce son bulmalı. Eren Erdem ve diğer gazetecilerin, yazarların, çizerlerin, akademisyenlerin, siyasilerin, avukatların, sivil toplumcuların cezaevlerinde geçirdiği her bir gün Türkiye itibar kaybediyor. Artık buna bir son verilmesi gerekiyor.

Yargı Reformu Paketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Türkiye'nin haftalardır Yargı Reformu paketinin Meclis'e sunulmasını beklediğini belirten Çakırözer, "Bu reform ABD’de bile tanıtıldı. Ancak bir türlü Meclis’e sunulmuyor. Gecikilen her gün insanların hayatlarından, özgürlüklerinden çalıyor. Neyi ertelediğinizin farkında mısınız?" tepkisini gösterdi. 

"Acil tıbbi müdahaleyi reddediyor"

Erdem’in yeni kitabının, tutukluluğunun 1. yılında 29 Haziran’da yayımlanacağını bildiren Çakırözer, "Kitabın adı ‘Demokrasi Manifestosu.’ Erdem’in haksız yere yargılanıp, hukuksuzca cezalandırıldığı davadaki savunmasını esas alıyor. Önsözünü de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kaleme aldı" dedi.

Çakırözer, Erdem’in sağlık durumunun da iyi olmadığını aktararak, "Eren Erdem cezaevine bir kulağında yüzde 30 işitme kaybı ile girdi. O kulağı artık hiç duymuyor. Ayrıca diğer önemli sağlık sorunları nedeniyle acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı var. Ancak hastaneye diğer hastaların arasından kelepçeli olarak götürülecek. Ameliyatın ardından iyileşme sürecini hastanenin bodrum katında bir odada yine yatağa bağlı olarak geçirecek. Tüm bunları istemediği için acil tıbbi müdahaleyi reddediyor" ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı! İşte babasının gayrimenkulleri ve eşinin mücevherleri Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye Adana'daki 4 milyon 795 bin euroluk soygunu konuşuyor
Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı ve yayıncısına istenen cezalar belli oldu
Ankaragücü kongreye gidiyor
Iğdır'da PKK'lı teröristler taciz ateşi açtı
Erzurum'da 3 bin 200 altın sikke ele geçirildi
ADAMOR'dan seçim sonrası İmamoğlu anketi! Bilinirliği Anadolu'da yüzde 60'a dayandı
100 bin askeri heyacan sardı! Hulusi Akar'dan terhis açıklaması
Kement, TSK için göreve hazır
Araklı'daki sel felaketinde hayatını kaybetmişti!
İYİ Parti İl Başkanı Kavuncu seçim gecesi İmamoğlu ile yaşananları anlattı!
Yorumlar 17 yorum