HABER /  DÜNYA

Esad'a destek çıkan Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Moskova'ya davet etti. Görüşmenin ay sonuna kadar gerçekleşeceği öğrenildi.

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefonda görüştüğü bilgisini paylaştı.,

Siyasi sürecin sürmesi konusunda fikir birliği

Kremlin'in açıklamasında, "İki lider siyasi sürecin sürmesi konusunda fikir birliğine vardı. Anayasa Komitesinin bu ay sonunda başlatılması konusunda mutabık kalındı" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından açıklama

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. İkili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı görüşmede Sayın Cumhurbaşkanımız, Barış Pınarı Harekâtı'nın, terörle mücadelenin yanı sıra Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve siyasi çözüm sürecine vereceği katkıları ifade etmiştir.

Putin'den Moskova daveti

Kremlin'den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı önümüzdeki günlerde Moskova'ya davet ettiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti kabul ettiği belirtildi. İki lider arasında yapılan telefon görüşmesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması konusunda uzlaşı içinde olduğu da vurgulandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Barış Pınarı Harekatı 8. gününde! Bölge ateş çemberi çarpıcı fotoğraflar geliyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İşte Türkiye'nin EURO 2020'ye gitme ihtimalleri
Ankara'da dikkat çeken PKK operasyonu! Emniyet harekete geçti
Galatasaray Unicaja Malaga'ya direnemedi
Nihat Kahveci: UEFA'nın yaptığına gülüyorum
Merih Demiral'ın asker selamı İtalyanları kudurttu! Olay kampanyaya bakın
Hızlı tren bilet zammı 2020 yeni YHT bilet fiyat listesi
Yorumlar 2 yorum