HABER /  AK PARTİ

Erdoğan'dan sağlığa 30 bin yeni kadro müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki iftar programında sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Erdoğan, bu yıl içerisinde sağlık ordusuna 30 bin yeni atama yapılacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı'nın 29 bin 600 yeni sağlık çalışanı ataması yapılacağını müjdeledi. Erdoğan ilk olarak 12 bin atama yapılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi. Suriye'de olduğu gibi diktatörlerin iktidarlarını korumak için hiçbir kural ve ahlak tanımadan iktidarlarını korumaya çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, İslam dünyasının barışa, sükunete ve huzura aç olduğunu kaydetti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Oruç, kişinin kendini yoksulların, muhtaçların, mazlumların yerine koyarak onların içinde bulundukları durumu hissedebilmesidir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki oruç sadece açlık değildir, susuzluk değildir, oruç, insanın kendisini, hayatını sorgulaması, bu fani dünyadaki varlık gayesini, nereden gelip nereye gittiğini etraflıca tefekkür edebilmesidir. Zira kendi nefsini terbiye edemeyenler dünyaya istikamet veremezler. Kendi evini, bahçesini, sokağını, semtini, şehrini ihmal edenler dünya için söz söyleyemezler.

"Tarif etmekte, anlamlandırmakta zorlanıyoruz..."

Bilhassa yakın coğrafyamızda yaşanan hadiseler, bize İslam alemi olarak çok ciddi bir muhasebe yapmamız gerektiğini söylüyor. O kadar acı manzaralarla karşılaşıyoruz ki bir Müslüman olarak inanın tarif etmekte, anlamlandırmakta zorlanıyoruz. Zaman zaman öyle hadiselere şahit oluyoruz ki hayata ve geleceğe dair umutlarımız yerini karamsarlığa bırakıyor. Bir sapkın çıkıp üzerine sardığı bombalarla bir ibadethaneyi içindeki masumlarla beraber havaya uçurabiliyor. Bir başkası o ülkede yaşayan milyonlarca Müslüman'ı töhmet altında bırakma pahasına kilisede dua eden insanları vahşice öldürebiliyor.

"Alınteri ve gözyaşı olduğu inkar edilemez"

Elbette Batı başkentlerinin şatafatlı görüntüsünün altında yüz milyonlarca Afrikalı ve Asyalının alınteri, gözyaşı olduğu inkar edilemez bir gerçektir ancak yüreklerimizi dağlayan, ramazan sevincimize gölge düşüren bu sahnenin müsebbibi sadece işgalciler değildir, sadece emperyalist güçler değildir.

"Vebali öncelikle bize aittir"

Açıkça söylemek gerekirse İslam aleminin iç karartıcı durumunun vebali öncelikle bize aittir, Müslümanlara aittir. İmsakla birlikte oruç ibadetine başlayanlar, günde 5 kez aynı kıbleye yönelenler, aynı yaratıcıya, aynı mukaddes kitaba inananlar şayet kalkıp birbirlerine silah doğrultabiliyorlarsa, birbirlerini hunharca katledebiliyorsa burada yanlış giden başka şeyler var demektir. Kendi muhasebemizi, kendi iç sorgulamamızı yapmadan başkalarından insaflı olmalarını bekleyemeyiz. 1400 yıllık kardeşliğimize önce biz sahip çıkmazsak, kardeşlik hukukunu önce biz yüceltmezsek unutmayalım ki bunu başkaları bizim adımıza yapmayacaktır. Biz problemlerimizin üzerine cesaretle gitmezsek hiç kimse bizim için elini taşın altına koymayacaktır.

29 bin 689 yeni atama müjdesi

Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık. İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz." 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
69 yıldır vatan hasreti çeken Raşel Kazes Türkiye'de
Bahçeli'den komünist başkana Dersim tepkisi
Yeni askerlik sistemi yasa teklifi kabul edildi
Sağlık Bakanlığı kadro dağılımını açıkladı
İBB, BEM-BİR-SEN ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzaladı
Prof Canan Karatay'dan corona virüs aşısıyla ilgili önemli açıklama
Yorumlar 54 yorum