HABER /  GÜNCEL

Erdoğan imzayı attı! 3 ilde 'kesin korunacak hassas alan' ilanı

Cumhurbaşkanı kararları, Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Van, Antalya ve Muğla'da bazı doğal sit alanlarının 'kesin korunacak hassas alan' olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Abone ol

Van'ın Başkale ilçesi sınırları içerisinde bulunan Yavuzlar Peribacaları Doğal Sit Alanı, Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Tekirova-Adrasan-Gelidonya Burnu Arası Doğal Sit Alanı ve Konyaaltı ilçesindeki Geyikbayırı-Trebenna Antik Kenti Doğal Sit Alanı ile Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Küdür Yarımadası Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Acele kamulaştırma kararları

-İzmir Çeşme Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırları yeniden belirlenirken, Çeşme Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi kapsamında Urla'nın Zeytineli Mahallesi'ndeki bazı taşınmazların da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

-Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Evrencik Mahallesi'ndeki bazı taşınmazlar ise Evrencik Rüzgar Enerji Santrali'nin yapımı amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meteorolojiden 5 il için sağanak ve kar uyarısı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Mahmud Abbas'tan sözde barış planına ilişkin yeni açıklama! Bu plan "İsviçre peyniri" gibi
Hasan Ali Kaldırım 68 gün sonra döndü
Ebru Şancı kimdir eşi Alpaslan Öztürk kimdir kaç yaşında?
Ousmane Dembele'den Barcelona'ya kötü haber
Darüşşafaka Tekfen, Anadolu Efes'i kupanın dışına itti
3 aylarda okunacak dua ve 3 aylar tesbihi çekilişi
Yorumlar 1 yorum