BIST 9.680
DOLAR 32,45
EURO 34,45
ALTIN 2.487,76
HABER /  GÜNCEL

Elon Musk tek şartını sunarak duyurdu: Twitter'da para kazanma dönemi başlıyor

Twitter'ın sahibi Elon Musk, uygulama üzerinde yeni bir karar daha aldı. Buna göre Musk, Twitter Blue abonesi içerik üreticilerine reklam gelirlerinden pay vereceğini duyurdu.

Abone ol

Elon Musk, Twitter'ı satın aldığı andan itibaren uygulama üzerinde yaptığı yenilikler ve konuşmalarıyla gündemden düşmemeye devam ediyor. Son olarak reklam harcamaları aralık ayında yüzde 71 düştüğü haberleriyle yankılanan uygulama için Musk, yeni kararıyla yine çok konuşulanlar arasına girdi.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter Blue abonesi içerik üreticilerine reklam gelirlerinden pay vereceğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk şunları dedi: “Bugünden itibaren Twitter, yanıt dizilerinde görünen reklamlardan elde edilen geliri içerik oluşturucularla paylaşacak. Bundan yararlanacak hesapların Twitter Blue abonesi olmalı.”
Twitter’ı satın alan ABD’li milyarder Elon Musk, ‘faturaları ödemek için’ mavi tiki 8 dolara satacağını duyurmuştu.

Mavi tik satışı 8 Kasım’da düzenlenen ABD ara seçimlerinden önce başlayacaktı ama oylamanın etkilenmemesi için ertelenmişti.

Musk, mavi tik satışının 29 Kasım’da yeniden başlayacağını 16 Kasım’da duyurmuştu. Daha sonra 22 Kasım’da yeniden ertelendiğini açıklamıştı.

Elon Musk, kasım sonunda ‘reklam vermeyi durdurduğu’, ‘Twitter’a yüzde 30 vergi koyduğunu’ ve ‘Twitter’ı App Store’dan çıkartacağı’ gerekçesiyle Apple’a savaş açmıştı. Musk’ın, mavi tik satışını yeniden erteleme nedenininse Apple’a yüzde 30 vergi vermemenin yollarını araması gösterilmişti. Sonradan Apple CEO’suyla görüşen Musk, Apple’ın reklamlara devam edeceğini ve Twitter’ı App Store’dan çıkarmayacağını açıklamıştı ancak, ‘yüzde 30 vergi’ konusuyla ilgili farklı bir açıklama yapılmamıştı.

Musk, 13 Aralık’ta mavi tik satışını tekrardan başlatmıştı. Mavi tikle beraber altın ve gri tik de piyasaya sürülmüştü.