BIST 1.425
DOLAR 8,63
EURO 10,32
ALTIN 501,44
HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'ndan çok konuşulacak açıklama: Erdoğan ile uzlaşacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzlaşarak güzel işler yapabileceğini söyledi.

Abone ol

İmamoğlu, ilk görev gününde yabancı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mülteciler konusunda çalışma yapılacağını belirten İmamoğlu, tasarruf için alınacak önlemleri de anlattı. İmamoğlu konuyla ilgili olarak, "Sorgusuz sualsiz harcamaların önlendiği, lüksten şatafattan uzak, tasarrufla insanına hizmet üreten bir anlayışı hakim kılacağız. İsrafın ispatlarını kamuoyuyla paylaşmayı vazife edineceğiz. Böyle bir dönemi yaşatmak Türkiye adına da büyük bir kazanım olacaktır." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu basın toplantısında, İstanbul'da öncelikle trafik, doğal afetler, kent yoksulluğu ve mültecileri öncelikli tutacağını söyledi.

Mülteciler konusu

İstanbul'daki Suriyeli mülteciler konusunda aktif çalışmalar yapacaklarını belirten İmamoğlu, bu konu ile ilgili ulusal politika oluşturulması gerektiğini ifade etti. İBB Başkanı, seçim kampanyasında değindiği gibi mültecilerin ülkelerine geri dönmesi konusunda işbirliği yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ile uzlaşacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzlaşarak güzel işler yapabileceğini söyleyen İmamoğlu, İBB bünyesindeki borçların yapılandırılacağını ve kaynak arayışına girebileceklerini belirtip belediyenin liyakat esas alınarak yönetileceğini ifade etti.

"Yargıya da müdahale ettiğini görüyoruz"

İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu'daki vali krizinin ardından kendisi hakkındaki "Yargının vereceği karar önünü kesebilir" açıklaması hatırlatıldı. İmamoğlu o sözlerle ilgili ise şöyle konuştu:

Yargının ihtimallerini Cumhurbaşkanı ortaya koymaz ama ne yazık ki Türkiye'de siyasetin yargıya da müdahale ettiğini görüyoruz. Dilerim böyle şeyler olmaz ama yolumuzun sakin bir yol olmadığını biliyoruz. Engeller olacak, hepsini aşmaya konsantreyiz, sıkıntımız olacağını düşünmüyorum.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Korkunç cinayetin ardından Feridun Düzağaç'tan 2 çarpıcı iddia! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesiyle İBB'nin takipçi sayısı katlandı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kurban bayramı ne zaman 2019 bayram tatili kaç gün?
1 yıllık pasaport kaç para oldu 2019-defter bedeli ile yeni fiyatı
Kameralar önünde zangır zangır titreyen Angela Merkel'den açıklama!
İmamoğlu Veliefendi Hipodromu'na giderek 19 yıl sonra bir ilki gerçekleştirecek!
Sezai Temelli: Seçimlerde en güzel cevabı HDP verdi
Pasaport defter harcı kaç para oldu 2019 zamlı yeni fiyatı
3600 ek gösterde son durum ne zaman çıkacak yeni haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Japonya'da son dakika açıklamalar...
Yorumlar 29 yorum