BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığından Sudan mesajı

Dışişleri Bakanlığından, Sudan'daki sürecin anayasal demokrasi ve halkın beklentilerini karşılayacak barışçı şekilde yürütülmesinin temenni edildiği bildirildi.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığından Sudan'da ordunun yönetime el koymasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Afrika kıtasında kapsamlı ilişkilere ve köklü kardeşlik bağlarına sahip olduğumuz Sudan'daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz." ifadesine yer verildi.

Sudan halkının ülkede huzur ve istikrarın bir an önce tesisini ve ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sürecin anayasal demokrasi ve ulusal uzlaşı çerçevesinde halkın beklentilerini karşılayacak, barışçı bir şekilde yürütülmesini temenni ediyoruz. Sudan'ın güvenlik ve istikrarının korunması tüm bölgenin istikrarı için elzemdir. Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sudan'da huzur, istikrar ve güvenliğin temin edilmesi için kardeş Sudan halkının yanında olmayı ve desteklemeyi sürdürecektir."

Sudan Savunma Bakanı Avad bin Avf, ordunun ülke yönetimine el koyduğunu ve 2 yıllık geçiş döneminin başladığını duyurmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Yasemin Adar, Avrupa şampiyonu oldu
YSK'dan mazbatalarla ilgili yeni karar
Fransa'da Sarı Yelekliler'e gösteri yasağı!
Ersun Yanal'ın derbi planı hazır
Muş Belediye Başkanı Asya mazbatasını aldı
AVM'ler bugün kaça kadar açık ne zaman kapanıyor?
Yorumlar