BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,65
ALTIN 2.548,55
HABER /  GÜNCEL

Deprem bilimci Naci Görür'den acil uyarı! Adana ve Hatay'a dikkat edilmeli..

KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık ilçesi Merkezli 7.4 şiddetindeki depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'den çok önemli bir uyarı geldi. Görür, bölgedeki barajların acilen kontrol edilmesini istedi... Naci Görür, Kahramanmaraş depreminin ardından Adana ve Hatay için 'dikkat edin, yöneticiler uyanık olsun' dedi. Görür, neden ağladığını anlattığı sözleri ise Türkiye gerçeğini gözler önüne serdi.

Abone ol

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür'den vatandaşlara da devlet yöneticilerine de çok acil uyarılar geldi. "İlgililere sesleniyorum. Bölgedeki barajları kontrol ediniz" uyarısı yapan Naci Görür, "Bu depremden sonra Adana ve Hatay’a dikkat edilmeli. Yerel yöneticiler uyanık olmalı" uyarısı yaptı. Naci Görür, "Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp ne yapalım demedi" diyerek isyan etti. 

İşte Naci Görür'ün o açıklamaları...

-  Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi.

- Fatih Altaylı'ya konuşan Naci Görür, "Gece 4 de uyandırıldım. 1 saat ağladım. Hala ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp ne yapalım demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık” dedi.

İlgilere, barajları kontrol edin

- İlgililere sesleniyorum. Bölgedeki barajları kontrol ediniz.

Adana ve Hatay'a dikkat!

- Bu depremden sonra Adana ve Hatay’a dikkat edilmeli. Yerel yöneticiler uyanık olmalı.