BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan teklifi duyunca sert konuştu bizim öyle bir sorunumuz yok

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6-8 Ekim olayları hakkında Batı kamuoyuna bilgilendirilmesi teklifini reddettiğini, "Avrupalılar nasıl anlarsa anlasınlar. Bizim öyle bir sorunumuz yoktur” dediğini yazdı.

Abone ol

Kobani olaylarıyla ilgili iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte Selahattin Demirtaş’ın da arasında yer aldığı 108 kişinin yargılanmasına 26 Nisan tarihinde başlanacak. Kobani iddianamesi AK Parti MKYK toplantısında da konuşulduğu ortaya çıktı. Konuya ilişkin kulis bilgilerini Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde yazdı.

Toplantıda MYK üyelerinin Demirtaş’ın yargılanması öncesinde Batı kamuoyunun, 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6-8 Ekim olayları hakkında bilgilendirilmesi teklifini sunduğunu yazan Selvi, ayrıntıları paylaştı: 

“Demirtaş başta olmak üzere HDP yöneticileri ise Kobani olaylarında kışkırtıcı bir rol üstlendi. 6-8 Ekim olayları çözüm sürecinin sona ermesine neden oldu. Çözüm sürecini bitiren biz olmadık, HDP ve PKK’nın tutumu oldu. Bunu Avrupa Birliği başta olmak üzere Batı parlamentolarına, medyasına ve kamuoyuna anlatmamız lazım. Nisan ayından önce çalışmalara başlayacak şekilde bir heyet oluşturalım” teklifi getiriliyor.

"Demirtaş katildir"

Söz konusu Demirtaş olunca Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuşuyor, sert konuşuyor. “Bizim için bu adam bir katildir, teröristtir. 53 kişinin ölümüne neden olmuştur. Avrupalılar nasıl anlarsa anlasınlar. Bizim öyle bir sorunumuz yoktur” diyor. 

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Olay yeri Samsun! Hırsızlık amacıyla girdiği evde, ev sahibini boğazından bıçakladı
Samsun'de kamyonette o halde görünce şok oldular! Soruşturma başlatıldı
Mesut Özil'den galibiyet paylaşımı
Muğla'da yaşlı adamın gayrimenkullerine büyük vurgun! 111 taşınmazı üzerlerine geçirdiler
Rus bilim insanı açıkladı! Uyku eksikliği koronavirüse yakalanma riskini artırıyor
İrfan Can Kahveci'nin babası konuştu! İşte gitmek istediği takım
Edirne'de arka bacakları kesilmiş halde yavru köpek bulundu
Kocaeli hava durumu meteoroloji saatlik raporu verdi
Hürriyet yazarı Hande Fırat yazdı! 'Erdoğan, Özdağ'a ne dedi'
19 Ocak evde bakım maaşları 34 ilde yattı yeni sorgulama ekranı
Yorumlar 13 yorum