BIST 1.399
DOLAR 8,06
EURO 9,69
ALTIN 463,01
HABER /  POLİTİKA

Hürriyet yazarı Hande Fırat yazdı! 'Erdoğan, Özdağ'a ne dedi'

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu'nun "Erdoğan saldırıya uğrayan Özdağ'a geçmiş olsun demedi" iddiasını değerlendirdi. Fırat, yazısında "Cumhurbaşkanı şiddetin her türlüsüne karşı. Gerekli tüm talimatları verdi" ifadelerine yer verdi.

Abone ol

Hürriyet yazarı Hande Fırat, 'Erdoğan, Özdağ'a ne dedi' başlıklı bugünkü yazısında, Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırının ardından yaşanan gelişmelere yer verdi. "Yapılan saldırıları kınıyorum. Tüm siyasi partiler toplumu kutuplaştırmaktan, konsolide etmek adı altında germekten, biz-siz ayrımı yapmaktan artık vazgeçmeli" diyen Fırat, cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özdağ arasında yaşandığı belirtilen konuşmaya da değindi. 

Ahmet Davutoğlu'nun Karar TV’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özdağ'la gerçekleştirdiği görüşmede 'Geçmiş olsun demediği' iddialarına da yer veren Fırat, konuyu 'cumhurbaşkanlığı kaynaklarına sorduğunu' belirtti. 

"Gerekli tüm talimatları verdi"

Fırat'ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:  Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat aradığı Selçuk Özdağ’a olayın nasıl gerçekleştiğini ayrıntılı bir biçimde sordu. Geçmiş olsun dileklerini iletti. Olayın açıklığa kavuşması ve faillerin yakalanması için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya gerekli tüm talimatları verdiğini de Selçuk Özdağ’a iletti.

Cumhurbaşkanı şiddetin her türlüsüne karşı. Bu bakış açısını da her ortamda dile getiriyor. Bu tip saldırılardan rahatsız olduğuna dikkat çekiliyor. Üstelik bu tür şiddet saldırılarının önlenmesi için verdiği talimatların yerine getirilip getirilmediğini de hassasiyetle takip ediyor.

Erdoğan’ın önümüzdeki süreçte milli çıkarlar, milli hassasiyetler çerçevesinde toplumsal birlikteliğe önem vermeye devam edeceği belirtiliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'nin ilk mRNA aşısı için geri sayım başladı! Müthiş gelişme Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
19 Ocak evde bakım maaşları 34 ilde yattı yeni sorgulama ekranı
Kocaeli Üniversitesi'ni sarsan ölüm! Prof. Dr. Durmuş Kaya koronavirüse yenildi
Türk Armin'in Prof. Dr. Uğur Şahin’in başarılarını öven sözleri gündeme geldi
Edirne Müftülüğü cayır cayır yandı! Ahşap bina kullanılamaz hale geldi
DASK tarifesi değişti! Tutarlar yükseldi Resmi Gazete'de yayımlandı
Kahramanmaraş'ta feci son! Kafası pres makinesine sıkışan işçi hayatını kaybetti
Artvin'de köprünün halatları koptu! Sürücü büyük korku yaşadı
İbrahimovic attı, Milan galibiyetlerine bir yenisini ekledi
Adana'da demir çubuklarla dövdükleri adamın arabasına el koyup oğlunu kaçırdılar
İzmir polisinden yürek ısıtan görüntüler 
Yorumlar