BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  SAĞLIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs önlemlerini bakanlarla telekonferans ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemin ana başlığı koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemleri Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleriyle video konferans yöntemiyle görüştü. Erdoğan'ın bakanlardan teker teker brifing alması dikkat çekti.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleriyle video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler görüşüldü. Erdoğan'a İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti. Görüntülerde oturma düzenindeki mesafe dikkat çekti.

Erdoğan reklam talimatı verdi 

Enerji Bakanı Fatih Dönmez ise bor madeninden üretilen el dezenfektanını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da konu için acil reklam talimatı verdi.

Erdoğan, "Bu dediğiniz dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip buradaki açığı kapatalım. Siz bundan bize de gönderin. Siz denediniz mi, ellerimiz mahvolmasın" ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez'i uyardı: Yanlış yapıyorsun  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dezenfektan ile ellerini temizleyen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e seslenerek, "Yanlış yapıyorsun, kurallara uygun yap" ifadelerini kullanması tebessüm yarattı.

Çavuşoğlu'nu da uyardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na "Seni çok heyecanlı gördüm" sözleri gülüşmelere neden olurken, Çavuşoğlu da "İlk defa video konferans yapıyoruz, o yüzden heyecanlıyım" diye yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "sosyal mesafe" uyarısı da yaparken, Çavuşoğlu'nun bakanlığın en büyük ofisi orası olduğunu söyledi.

Fahrettin Altun'dan açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs salgını ve alınan önlemlere ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse karşı savaşı koordine ettiğini kaydederek, Erdoğan'ın kabine üyeleri ve diğer ilgili kurumlarla telekonferans gerçekleştirip, güncel bilgileri aldığını söyledi. Erdoğan’ın gerekli talimatları verdiğini belirten Altun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli olarak durumu izliyor. Koronavirüs nedeniyle 7 can kaybına ilişkin talihsiz haberi aldık. Test sayımızı arttırıyoruz ve son 24 saatte 343 yeni vaka daha tespit edildi" dedi.

''Sağlık çalışanlarımıza minnettarız'' 

Test, karantina, deneysel ilaçlar, sosyal mesafe gibi uygulamalarla sıkı tedbirler aldıklarını vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan bu küresel tehdide karşı diplomatik girişimlerle ortak bir cevap geliştirmek için dünya liderleriyle toplantılar düzenliyor. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var ve ciddiyetle uygulanan ortak tedbirler virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Koronavirüse karşı bu tarihi ve eşi görülmemiş mücadelede, hükümetimiz bu tehdidi çok ciddiye alıyor ve bir yandan ekonominin istikrarını sağlarken bir yandan da sıkı sağlık önlemleri alıyor. Hastalara bakabilmek için cansiparane bir şekilde kendi sağlıklarını ve hayatlarını tehlikeye atan sağlık çalışanlarımıza son derece minnettarız. Ayrıca halkımızı koruduğu için güvenlik güçlerine ve farkındalık uyandırdığı için medyaya da teşekkür ederiz. Fedakarlıkları asla unutulmayacak."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Vladimir Putin koronavirüs hastalarının bulunduğu hastaneyi ziyaret etti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
'Koronavirüs var' diye ismi açıklanan ilk şehir Kastamonu oldu giriş çıkışlara denetim
Vakıfbank kredi erteleme nasıl yapılır başvuru şartları
Angela Merkel'e 8 yıl önce sunulan koronavirüs raporu! 7,5 milyon insan ölecek
Ünlülerin koronavirüse karşı 'iyi geliyor kullanıyorum' diye tanıttığı kutudan başka ilaç çıktı
Fatih Terim’in kızı Buse Terim’den duygulandıran paylaşım
Tekirdağ'da koronavirüse karşı parayı ütüleyen adam konuştu
KHK ile ihraç edilen sağlıkçılar için Ahmet Kekeç'ten sert tepki
Afganistan'da NATO askerlerinde koronavirüs çıktı
Sanayi Bakanlığı'ndan koronaya karşı 6 milyonluk destek
3 ülkeye iyi haber! BM yaptırımlar acilen kaldırılmalı çağrısı yaptı
Yorumlar 12 yorum