HABER /  DÜNYA

Afganistan'da NATO askerlerinde koronavirüs çıktı

Afganistan'daki NATO kuvvetlerinden yapılan açıklamada, yakın zamanda Afganistan'a gelen NATO bünyesinde görev yapan 4 yabancı askerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği belirtildi.

Abone ol

Afganistan'daki 'NATO Kararlı Destek Misyonu', 4 askerin enfekte olduğunu önleyici tedbir kapsamında bin 500 asker ve sivilin karantinaya alındığını açıkladı.

Afganistan'a yeni gelen 4 NATO askerine yapılan testlerin pozitif çıktığı; karantinaya alınan ve grip benzeri semptomlar gösteren 38 askerin izole edildiği aktarıldı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 19 Mart’ta, "NATO ve üyelerimiz olarak sert tedbirler almak zorunda kaldığımız bugünlerde NATO’nun temel görevi olan üyelerimizin savunması için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu süreçte bazı askeri personelimizde Kovid-19 tespit edildi ve karantinaya alındılar. Bu nedenle NATO tatbikatları ertelenmiş ya da iptal edilmiştir. Ancak başta Afganistan ve Kosova olmak üzere NATO misyon görevleri kesinti olmaksızın devam edecektir" şeklinde açıklama yapmıştı.

Halihazırda Afganistan'da 16 bin NATO askeri bulunuyor.
BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Corona virüsle diz çöken İspanya NATO'dan yardım istedi ölenler 10 katı deniyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 6820'ye yükseldi
Halbank esnaf kredisi başvurusu yapma 2020 ekranı
Bakan Selçuk: 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz
Messi'den koronavirüsle savaşa 1 milyon Euro bağış
Elia: Sözleşme uzatmak istemiyorum
Kurban Bayramı 2020 ne zaman hangi aya denk geliyor?
Yorumlar 5 yorum