BIST 1.144
DOLAR 8,08
EURO 9,55
ALTIN 494,65
HABER /  POLİTİKA

Cübbeli Ahmet'in İmamoğlu fetvası Çarşamba'da sandıktan ne çıktı? İsmail Saymaz paylaştı

Cübbeli Ahmet Hoca'nın 23 Haziran seçimleri öncesi "'Binali Bey'e ben kaybettirdim' diyen haram işliyor" diye fetva veren Cübbeli Ahmet Hoca'nın, bağlı olduğu İsmailağa Cemaati'nin yoğun yaşadığı Fatih Çarşamba mahallesinde, sandıktan çıkan sonuçları İsmail Saymaz Twitter'dan paylaştı.

Abone ol

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi ilgili haftalık sohbetinde verdiği fetva seçim sonrası yeniden gündeme geldi. 

Cübbeli'nin çağrısı sonrası İsmailağa'nın yoğun yaşadığı Fatih Çarşamba'da fetvanın etkisi merak konusu oldu. Gazeteci İsmail Saymaz, sandıktan çıkan sonuçları Twitter hesabından paylaştı. 

Saymaz'ın yayınladığı sandıklara göre Cemaate mensup vatandaşların oy kullandıkları sandıkta İmamoğlu'na verilen oyların bir önceki seçime göre az da olsa artış gösterirken, aynı oranda Yıldırım'ın oylarında azalma olduğu görüldü. Saymaz rakamları verdikten sonra yazısını "Cübbeli’nin fetvası çöp oldu." diyerek sonlandırdı.

Cübbeli Ahmet ne demişti?

"Burada İmamoğlu meselesi yoktur. Bir figür vardır, arka plan vardır. Çok büyük oyun vardır. İstanbul'daki birçok hizmetin akamete uğraması, İslam aleminin faydasına olan bütün hizmetlerin geri durması, akabinde daha büyük zelzele ve depremlerin peşine getirilmesi suretiyle, Gezi'deki hareketler gibi, arkasını getirmek isteyeceklerdir. 'Binali Bey'e ben kaybettirdim' diyen, kimi kazandırdığını söylemiş oluyor ve haram işliyor. Fıkıhla fetva veriyorum. Fıkıh heyetiyle görüştüm, Ulemayla istişare ettim.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti 11 ilçeyi kaybetti 23 Haziran 2019 ilçe ilçe seçim sonuçları Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gölcük Tabiat Parkı'ndaki 7 milyon liraya yapılan bungalovlar sökülecek
Defne Samyeli'nin Ekrem İmamoğlu tweetine Cem Yılmaz'dan destek
Dünyanın en küçük ve en büyük horozu bir araya geldi
21 kişi ölmüştü! Yeşilyurt Apartmanı davası başladı
AÖF yaz okulu kayıt ücretleri ders başına ne kadar 2019
ÖGG sınav sonuçları 89. açıklanıyor 2020 TC ile sonuç sorgulama
Yorumlar 22 yorum