BIST 9.645
DOLAR 32,60
EURO 34,78
ALTIN 2.414,15
HABER /  SPOR

Colin Kazım'dan çarpıcı açıklamalar: Kelepçelendim ve yere yatırıldım

Colin Kazım Richards, son dönemde de artan ırkçılık olaylarına dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Kariyeri boyunca bir çok ırkçılık olayıyla karşılaştığını dile getiren Colin Kazım, Euro 2008'de kelepçelenip yere yatırıldığını söyleyerek nedenini anlattı.

Abone ol

Colin Kazım Richards, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD'de siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından dünyada başlayan ırkçılık tartışmaları hakkında görüşlerini dile getirdi.

"Bütün hayatım boyunca kötü muameleye maruz kaldım"

Annesinin Kıbrıs Türkü, babasının ise Antigualı olduğunu ve kökeniyle gurur duyduğunu belirten 33 yaşındaki oyuncu, "Kariyerim, her türlü ırkçılığa, zorbalığa ve baskıcı davranışlara karşı inatçı duruşumdan dolayı etkilendi. Bütün hayatım boyunca kulüp taraftarlarının, öğretmenlerin, polisin, antrenörlerin, yöneticilerin ve siyasi sistemlerin elinde kötü muameleye maruz kaldım." ifadelerini kullandı.

Kendisi gibi siyahilerin toplumun birçok alanında ayrımcılık yaşadığını vurgulayan Colin Kazım, başından geçen bir olayı şöyle anlattı: 

"EURO 2008'den döndükten bir gün sonra Londra'da kelepçelendim ve yüz üstü yere yatırıldım. Ne için? Güzel bir araba sürdüğüm ve tanımlamalara uyduğum için. Bu olay ben tek bir kelime dahi etmeden oldu. Elbette
suçlanmadım ya da tutuklanmadım çünkü yanlış hiçbir şey yapmamıştım."

"Saç örgülerim yüzünden sözlü tacize uğradım"

Arsenal altyapısında oynadığı dönemde takım arkadaşlarından ırkçı muameleler gördüğünü kaydeden Colin Kazım, "Arsenal'de küçük bir çocukken saç örgülerim yüzünden sözlü tacize uğradım. Haftalarca devam etti ve ben tepki verince kulüpten uzaklaştırıldım. Hayallerimin kulübünü bırakmak zorunda kaldım çünkü beni korumayı reddettiler. 12 yaşındayken bile bu duruma katlanmayacak kadar kendimi biliyordum" değerlendirmesinde bulundu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Sivas'ta 60'ında ilkokulu 63'ünde ortaokulu bitirdi 67 yaşında şiir kitabı çıkardı
Foto Galeri Sivas'ta 60'ında ilkokulu 63'ünde ortaokulu bitirdi 67 yaşında şiir kitabı çıkardı Galeriye Gözat