HABER /  SEÇİM

Çocukları dağda kendisi HDP adayı

Bir kızı dağda ölen, bir kızı PKK'da bir oğlu da YPG saflarında IŞİD'e karşı savaşan Hadle Uğur, Şanlıurfa'dan HDP adayı oldu

Şanlıurfa'da, bir kızı çatışmada ölen, bir kız ile bir oğlu ise halen PKK saflarında bulunan Hadle Uğur, HDP'nin Şanlıurfa'da 9'uncu sıra milletvekili adayı oldu. Eşi cezaevinde olan 6 çocuk annesi Hadle Uğur, "Artık bu ülkede kan dökülmesini istemiyorum. Gençler için tek çözüm yolu dağ olmasın diye aday oldum" dedi.

HDP'nin Şanlıurfa 9'uncu sıra milletvekili adayı olarak gösterdiği Hadle Uğur seçim çalışmalarına başladı.

İlkokul mezunu olan ve yöresel kıyafetle çalışmalarını sürdüren Uğur, bir kızının PKK saflarında öldüğünü, bir kızının PKK; bir oğlunun ise Suriye'de YPG saflarında IŞİD'e karşı savaştığını söyledi.

EŞİ CEZAEVİNDE

Eşinin siyasi suçtan dolayı cezaevinde bulunduğunu ifade eden HDP adayı Hadle Uğur, gençlerin ölmesini istemediği için aday olduğunu söyledi.

18 yaşındaki kızı Hilal'in 18 yaşındayken PKK'ya katıldığını ve 7 ay sonra yaşamını yitirdiğini söyledi.

Lisede okuyan oğlu İbrahim'in de örgüt üyeliğinden tutuklandığını ve cezaevinden çıktıktan sonra Kobani'ye giderek YPG saflarına katıldığını anlatan Uğur, diğer kızı Sümeyye'nin de Irak'ta PKK'ya katıldığını söyledi.

GENÇLER DAĞA ÇIKMAYA ZORLANIYOR

Seçildiği takdirde gençlere sahip çıkmanın mecliste öncelikli görevi olacağını anlatan Hadle Uğur, "Artık bu ülkede kan dökülmesini istemiyorum. Bu gençler için canımı feda edeceğim. Yeter ki gençlerimiz dağa gitmesin, savaşa girmesin. Çoğu gençler, dağa gitmek zorunda bırakılıyor. Dağa gitmenin gençler için bir zorunluluk olmamasını ve artık bu savaşın bitmesini istiyorum" diyor.

ÖNCEKİ HABERLER
AÖF vize sınavı giriş geçme notları
Demirtaş seçim için helalik aldı!
Hapı yutmadan önce bu kitabı okuyun!
11 ilde kar alarmı son hava durumu korkuttu
'Ölüm tehditleri alıyorum'
Adana mutabakatı metni 1988 kiminle yapıldı maddeleri neler?
Yorumlar 4 yorum