BIST 5.062
DOLAR 19,04
EURO 20,63
ALTIN 1.220,57
HABER /  POLİTİKA

CHP'li Engin Altay Meral Akşener'e 'kulağını çekin' çağrısı yaptı Yavuz Ağıralioğlu yanıt verdi

İYİ Parti ve CHP arasındaki adaylık anlamazlığında yeni perde. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'na tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda fikir birliğine varamayan İYİ Parti ve CHP arasındaki kriz kameralar önünde sürmeye devam ediyor.

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun "Erdoğan, karşısında Kılıçdaroğlu'nu istiyor; acaba bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi?" sözleri ortağı CHP'yi kızdırdı.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, tv100'de Gürkan Hacır'ın sunduğu programda, Meral Akşener'in Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekmesi gerektiğinin mesajını vererek, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil." dedi.

Engin Altay, "6 siyasi liderin 6'sını da gözümüz gibi korumalıyız. Hem nezakete, hem masaya olan güvenin sarsılması meselesi" ifadelerini de kullandı.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan cevap: Kulaklarını iyi açmalı

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu sosyal medya hesabından Engin Altay'a yanıt verdi. Ağıralioğlu şunları söyledi:

"Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı."

Dil ve üslup tepkisi

Ağıralioğlu ilerleyen saatlerde bir paylaşım daha yaptı. Ağıralioğlu CHP'li Altay'a böyle yanıt verdi:

"Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur. Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız." kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir.."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Çinli gelinini, oğlunu ve ilk kez gördüğü torununu mehter marşı ile karşıladı
Foto Galeri Çinli gelinini, oğlunu ve ilk kez gördüğü torununu mehter marşı ile karşıladı Galeriye Gözat