BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında hızını alamadı iyice uçtu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında son dakika açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Adaletin bu kadar bozulduğu bir yerde ekonomi dikiş tutmaz. Herkesin mal varlığına hemen el konulabilir." diyerek gündemdeki konulara ilişkin eleştirilerini sıraladı.

Abone ol

Trump'ın skandal mektubuyla ilgili konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ne beklerdik? Şunu beklerdik, çıkıp aslan kesilmesini beklerdik. Ey Trump araştırmazsan namertsin demesini beklerdik." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Arabada sigara içme yasağına ilişkin "Sanane kardeşim. Senin başka derdin yok mu?" diye sordu.

"Demokrasi diyoruz düşünce açıklamak suç oldu. Hangi reformdan bahsediyorsunuz?" sözleriyle sert tepki gösteren CHP lideri, "KHK'lar ile 125 bin 687 kişi ihraç edildi. Arkasından FETÖ borsası kuruldu. Paran varsa korkmayacaksın" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Nereye harcadınız bu paraları?"

-Birileri siyaseti köşeyi dönmek için yapıyor biz halka hizmet etmek için yapıyoruz. Şehitlerin gazilerin hakkını son kuruşuna kadar soracağım. Bu benim namus borcumdur. 15 Temmuz'u bayram kabul ederler 15 Temmuz için para topladın nerede bu para? Cevap yok. Bu soruyu sorma. Niye sormayayım? Hangi gerekçe ile sormayacağım? Nerede bu paralar? Kim aldı bu paraları? Nereye harcadınız bu paraları?

Tank palet fabrikası neden ihalesiz verildi? Soruma niçin hangi gerekçeyle cevap vermiyorlar.

Yargı bağımsızlığı 

-Geçen hafta adalet reformu adı altında gelen yasanın birinci bölümü görüşüldü ve kabul edildi. Vicdan sahibi olan herkes adaleti yüreğinin bir köşesinde tutar. Yargı bağımsızlığı olmadan bir ülkeye adalet gelmez. Hakimin vicdanı olmadan bir ülkeye adalet gelmez. Hakim talimatı saraydan alırsa o ülkeye adalet gelmez.

"Eren Erdem 480, Osman Kavala 720 gündür içeride''

-Eren Erdem 480 gündür içeride. FETÖ'yi destekliyormuş. FETÖ'yü eleştiren kitap yazdı nasıl desteklesin? Akıl var mantık var. Osman Kavala 720 gündür hapis. Bugün baktığınızda hapiste olanlar avukatla aydınlar yazarlar garibanlar var. Durumu iyi olanlar parası olanlar ise dışarıda.

HSK'ya sert sözlerle yüklendi

-HSK'ya seslenmek isterim; Erdoğan'ın avukatları ne zamanda beri HSK grubunu etkilemeye başladı savcı tayin etmeye başladı. Siz rahatsız olmuyor musunuz acaba o koltuklarda otururken? Onların taleplerini yerine getiriyorsunuz.

HDP'li belediyelere kayyum

-Kayyum atayacaksınız seçimi neden yaptınız? Adaletin bu kadar bozulduğu bir yerde ekonomi dikiş tutmaz. Herkesin mal varlığına hemen el konulabilir.

Erdoğan'ın sözlerini eleştirdi

-Saray sosyetesi meşhur sosyetedir. Sosyetenin başındaki kişi 'Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir şey yok' diyor. Erdoğan söylüyor. Doğrudur ama saray için doğrudur. Saray içindekilerin bir eli yağda bir eli balda. Kendi çocukların için geçerli ama bu fakir fukara için geçerli değil. İşsizlik ağır bir fatura olarak 82 milyonun önünde duruyor. Et tüketimi düştü. Acaba saray sosyetesi bunu biliyor mu?

3 gençten birisi işsiz. İşsiz sayısı 8 milyonu aştı. Bunlara kim iş verecek? 

Arabada sigara içme yasağı

-Çalışanların yüzde 36'sı kayıt dışı. Kendini yakan işsiz var. Bir ülke üretmezse Trump'ın tweetlerine muhatap olur. Tefecilere yuları kaptırdılar. Alışveriş yaparken naylon poşet verirse para vereceksin. Senin başka derdin yok mu? Şimdi tutturdular sigara haramdır diye. Millet o sigarayı içmese senin bütçedeki açık daha da artacak.

Arabanızda sigara içmeyeceksiniz. Sanane kardeşim.

''Devletin itibarını da sıfırladılar''

-Bu dış politika Türkiye'ye hayır getirmez dedik. Efendim 'Suriye'ye demokrasi getirmek için oraya girdik.' Süleyman Şah Türbesi'ni kendi topraklarımızdan kaçırmak zorunda kaldık. Ar damarı olan utanır. Kendi toprağından kaçan adam ne zamandan beri kahraman oldu öğrenmiş değilim. 40 milyar dolar Suriyelilere para harcadık diyor. Beyefendi hala 40 milyar dolar harcadık gerekirse 40 milyar dolar daha harcarız diyor. 82 milyon vatandaş ödeyecek. Yetmedi mi 40 milyar dolar? Harca bakalım. Saray kara delik ha bire para yutuyor. Devletin itibarını da sıfırladılar.

ABD heyetiyle görüşme

-Gelen mevkidaşın mı? Fuat Oktay'la görüşür. Cumhurbaşkanlığı Forsu önünde ikisi eşit pozisyonda oturur. Bu Erdoğan'ı rahatsız etmeyebilir ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni rahatsız ediyor. Bu ülkenin sınırları kanla çizildi. Mütekabiliyet dediğimiz bir kural vardır. Bir başkan yardımcısı başkan ile yan yana oturuyor. Erdoğan onu yanına alıyor. Neden? Çünkü ezik. Erdoğan Azerbaycan dönüşü gazetecilerle konuşurken "ABD gibi bir ülkenin terör örgütüyle Türkiye gibi bir müttefikimizin arasına girmesini savaş hukuku ve siyaset bilimi bakımından doğru bulmuyorum" diyor. Doğru mu doğru. Bir devlet terör örgütünün temsilcisi olarak Türkiye Cumhurbaşkanı'nın masasına oturmaz. Ama tam tersini yaptı. Masaya oturdu. Erdoğan "Görüşmede bize ateşkes ilan edin diyorlar, asla ilan etmeyeceğiz" diyor.

"Bu mektubu nasıl hazmettiler?"

-O toplantı sırasında Trump'ın meşhur mektubu yayınlanıyor. ABD Dış İlişkiler Komisyonuna bir yasa teklifi geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin mal varlığı için rapor hazırlanması isteniyor. Sopa gösterildi, mal varlığını araştıracağız diye. Ne beklerdik? Şunu beklerdik, çıkıp aslan kesilmesini beklerdik. Ey Trump araştırmazsan namertsin demesini beklerdik. Verilmeyecek tek kuruş hesabım yoktur diyecekti. Hesap vereceksem Türk milletine hesap veririm diyecekti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde bizi bu kadar aşağılayan bir mektup gelmemiştir. Bu mektubu nasıl hazmettiler. Nasıl içlerine sindirirler? ABD'nin elinde hangi kozlar var ki bunu yalayıp yuttular.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri YPG’liler Tel Abyad’ı köstebek yuvasına çevirmiş! Labirent tüneller kapatılıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
28 Ekim öğleden sonra okul yok mu Resmi tatil kararnamesi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Çin'de altın madalya kazanan Taha Akgül asker selamını çaktı!
Beşiktaş'ın ilk hedefi Cenk Tosun! Ahmet Nur Çebi harekete geçti
Sağlık Bakanı Koca'dan grip aşısı açıklaması! 1,2 milyon aşı...
ABD'nin Suriye'den Irak'a çektiği askerler 'onaysız' çıktı
FETÖ davasında kritik isimlere istenen ceza belli oldu
Almanya Ortadoğu uzmanı : Türklerin yoluna çıkmamaları akıllıca olur
Ahmet Hakan 'Amerika bizi sattı' diyen PYD’ye iki satır laf etti yorum yağdı
Bakan Varank'tan girişimcilere müjde! Yeni kredi programı geliyor
Yorumlar 51 yorum