BIST 2.365
DOLAR 15,78
EURO 16,83
ALTIN 944,78
BÜNYAMİN ESEN / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Yurtdışında Yaşayan Emekliye SGK Şoku! Yurtdışında yaşayan ve Türkiye'de emekli olan vatandaşların bazı işlemler yapması gerekiyor. Yoksa SGK emekli maaşınızı kesebilir. Yetmez, eski aldığınız maaşlar da yapılacak inceleme sonucu sizden yasal faizi ile birlikte geri istenilebilir. Yurtdışı borçlanması yaparak emekli olan tüm okurlarımıza aman diyelim!
İkamet Adresini Güncellemeyen Hastanede Mağdur Olur! Tüm vatandaşların eğer ikamet adresleri yurtdışında ise Türkiye'de sağlık hizmeti almadan önce mutlaka adres güncellemesini nüfus müdürlüklerinden veya e-Devlet üzerinden yapmaları gerekiyor. Aman dikkat! Yoksa hastanede mağdur olabilirsiniz.
Bayramda Çalışana Zamlı Maaş Var! Mübarek Ramazan Bayramı’na kavuştuk. Tüm okurlarımın bayramını tebrik ederim. Allah herkese mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeyi nasip etsin. Tabi, bizler bayram yaparken ekmek parası için bayramı çalışarak geçirenler veya vardiyalı işlerde çalıştığı için bayramın bir kısmında işyerine çalışacak olanlar da var. Bu nedenle her bayram öncesi çalışanlardan yoğun sorular alıyoruz. Bayramda çalışacak çalışanların bilmesi gereken ipuçları neler?
e-Ticaretin Başı SGK İle Belada! e-Ticaret sektörü günde ortalama 8 milyon kilometre yol yapan 50 bin aracın, 200 binden fazla kuryenin olduğu bir sektör haline geldi. Sadece motorlu kuryeler değil, kargo dağıtıcıları, online pazarlamacılar, müşteri hizmetleri, call centre, saha elemanları, yazılımcılar ile devasa bir sektörden bashediyoruz. Milyonların ekmeği e-Ticaret sektöründen geliyor… Bakın iki yüz bin kişi! 200 bin kurye sendika kursa Türkiye'nin en büyük sendikası olur.
Stajyerlere Ne Kadar Ücret Ödemek Gerekir? Stajyerlere Ne Kadar Ücret Ödemek Gerekir? Stajyer çalıştırana devlet desteği var mı? Ayrıntılar bu yazıda.
Stajyer İşi Memleket Meselesi! Stajyer İşi Memleket Meselesi! Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmış bulunmakta. Yurt içindeki başarısının yanı sıra yurt dışında da beğeni ile takip edilen ve OECD tarafından iki kez üye ülkelere örnek uygulama olarak gösterilen Program, profesyonel hayatının başındaki pek çok gence henüz öğrenci iken iş hayatını deneyimleme ve kariyer yolculuğuna yön verme şansı tanımış bir program.
Doğum Yapan Kadına Devletten Süt Parası Var Doğum Yapan Kadına Devletten Süt Parası var.