BIST 9.062
DOLAR 31,19
EURO 33,84
ALTIN 2.040,76
BÜNYAMİN ESEN / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
En Düşük Emekli Aylığı 400 Dolar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dün gece kabul edilen son yasa olan ile de emekli maaşlarını yakından ilgilendiren bir düzenleme yapılmış bulunuyor. Buna göre en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması düzenlemesi yasalaşmış bulunuyor.
Yapılandırmada Bağ-Kur’lular Unutuldu! Gerek Pandemi gerek ekonomik çalkantılar gerekse de depremin etkisiyle esnafların, şirket ortaklarının Bağ-Kur borçları birikmiş durumda. Ne yazık ki bu Bağ-Kur’lular yapılandırmada unutuldu! Önceki yapılandırmaların hepsinde hem BağKur prim borçlarına af gelirdi hem de 12 aydan fazla ödenmeyen primlere silinme hakkı getirilirdi. Şimdi ise bu unutuldu! Yazımızda Bağ-Kur mağdurlarının sesi olduk!
EYT Kanunu Çıktı, İlk Maaşlar Nisan’da! Yıllardır beklenen haber bir gece yarısı nihayet geldi! İçinden geçtiğimiz kara günlerde milyonlara sevindirici haber verildi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi Meclis’te kabul edildi. İşte EYT Yasasının tüm ayrıntıları:
Deprem bölgesinde işçi çıkartmak artık yasak!
Kurtuluş Savaşı Gibi Bir şey Oldu! Bugün Depremin yedinci günü bitti. Yazamadım… Elim kalem tutmadı… Kaç kez oturdum klavye başına, elim gitmedi. Depremi yazacak gücü ancak buluyorum.
İşte EYT Yasasının Ayrıntıları EYT ile ilgili kanun teklifi Meclise sunuldu. Böylece EYT Yasasının ayrıntıları nihayet netleşmiş oldu. Peki, mevcut EYT Kanun teklifi neleri içeriyor? Tüm ayrıntılar bu yazıda...
İşverenlere Asgari Ücret Desteği Nasıl Uygulanacak? Asgari ücretteki artış maliyeti karşısında işverenlerin desteklemek için 2016 yılından bu yana uygulanan asgari ücret desteği 2023 yılı için de uzatıldı. Peki asgari ücret desteği 2023'te nasıl uygulanacak? Bu yazımızı bu konuya ayırdık...