BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
GÜNCEL

Bülent Arınç, AK Parti'den istifa mı ediyor?

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla başlayan, "Cumhur İttifakı çatırdıyor" iddialarına cevap verdi. Bahçeli'nin ittifak için yeminli olduğunu söyleyen Özışık, Arınç'ın istifa edeceği iddialarına ise açıklık getirdi.

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, 'Cumhur İttifakı'nın çatırdadığı' yönündeki iddialara MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözleriyle cevap verdi.

TV 100'de Sağlı Sollu programına katılan Özışık, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile istifanın hemen ardından telefonla görüştüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 30 dakikalık görüşme sonrası açıklanan istifayla birlikte bu defterin kapandığını ve Arınç'ın da bundan sonra bu konuyla ilgili açıklama yapmayacağını ifade eden Özışık, Cumhur İttifakı ile ilgili tartışmalara da açıklık getirdi.

Bahçeli'nin yeminiyle cevap

MHP lideri Devlet Bahçeli ile geçtiğimiz yıllarda yaptığı görüşmeyi hatırlatan Özışık, MHP liderinin ittifak için yeminli olduğunu ve hiçbir şey beklemeden Erdoğan'ın yanında olduğunu söyledi. Böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı'nın da bu ittifaka sonuna kadar sahip çıktığını anlatan Özışık, Arınç'ın MHP'nin hassas olduğu konularda açıklama yapmasının bardağı taşıran son damla olduğunu ifade etti.

Arınç istifa edecek mi?

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın sözlerinin AK Parti'de bazı kesimlerde büyük rahatsızlığa neden olduğunu da ileri süren Özışık, programda istifa sonrası Arınç ile telefonla görüştüğünü de söyledi. Bu görüşmede istifa edip etmeyeceğini sorduğunu söyleyen Özışık, Arınç'ın kesinlikle partisinden istifa etmeyi düşünmediğini belirtti.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Meral Akşener'den Bülent Arınç açıklaması
İstanbul'da motosiklet üzerindeki iğrenç olayda flaş gelişme
Meral Akşener: Parlamenter sisteme geçmemiz gerektiği görülüyor
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'e dava açıldı
Taş kadayıf nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?
Ev yapımı ketçap mayonez nasıl yapılır?
Erdoğan "Türkiye siber saldırılara uğruyor"
Akrep Aralık ayı burç yorumları para konularına dikkat!
Kahramanmaraş'ta feci kaza kamerada! Metrelerce sürüklendi
Taksiciler Ekrem İmamoğlu'nu yuhaladı! UKOME 6 bin yeni taksi teklifini reddetti
Yorumlar 24 yorum