BIST 1.334
DOLAR 7,77
EURO 9,45
ALTIN 460,71
HABER /  EKONOMİ

Bu sene palamuttan hayır yok hamsi için yılbaşına kadar vaktiniz var

KARADENİZ'de deniz suyunun soğumasıyla balıkçılar bereketli av dönemi geçiriyor. Sinop'ta tezgahları dolduran hamsi, 7,5 TL'den satışa sunuluyor.

Abone ol

Av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle ile Karadeniz'de balıkçılar ağlarını denize bırakmayı sürdürüyor. Fırtınalı hava koşulları nedeniyle kimi zaman istenen avı gerçekleştiremeyen balıkçılar, hava koşullarının düzelmesi ile açıldıkları denizde bereketli av dönemi geçiriyor.

Deniz suyunun da soğumaya başlamasıyla bol miktarda avlanan balıklar tezgâhları dolduruyor. Sinop'ta tezgahta hamsi 7,5, mezgit 20, istavrit 15, palamut boyutuna göre 8- 20, zargana ise 25 TL’den satılıyor.

Hamside bolluk

Sinoplu balıkçı Ahmet Gür, balık çeşitlerinin azaldığını ancak hamsinin yüzleri güldürdüğünü belirterek, şu bilgileri verdi:

-“Şu anda palamut ve istavrit az. Ama hamsi çok şükür milletimizin yüzünü güldürdü. Palamuttan zaten hiç hayır yok. Sezon boyunca çok az çıktı, önümüzde de pek görülmüyor. Hamsi şu anda Hopa tarafına gitti. Belki yılbaşından sonra bitebilir. Ama vatandaşlar hamsiye doydu. Bu sene çok şükür bol bol hamsi oldu”.

ÖNCEKİ HABERLER
Adana'da üvey annenin komaya soktuğu küçük çocuktan haber var
Panik atak nasıl anlaşılır? Bu belirtilerden 4'ü varsa panik ataksınız
2020 YKS tarihi ne zaman başvuru tarihleri YKS'ye kaç gün var?
Mide balonuyla 3 ayda 10 kilo zayıfladı
Avrupa'yı savunan Türklere devlerden yakın takip
Kadir Topbaş kimdir kaç yaşında aslen nereli yoğun bakıma alındı
Yorumlar