BIST 10.768
DOLAR 32,93
EURO 35,38
ALTIN 2.467,44
HABER /  GÜNCEL

Belgin Doruk oğlu Aydın Birsel kaç yaşında neden öldü? Aydın Birsel kimdir?

Yeşilçam'da 'küçük hanımefendi' olarak bilinen Belgin Doruk’un oğlu  Aydın Birsel evinde ölü bulundu. Bu üzücü haberin ardından Aydın Birsel kimdir, kaç yaşında, neden öldü soruları merak konusu oldu. Peki annesi Belgin Doruk, babası Özdemir Birsel olan Aydın Birsel evli mi, eşi kimdir?

Abone ol

Yeşilçam'da 'küçük hanımefendi' olarak bilinen Belgin Doruk’un oğlu  Aydın Birsel evinde ölü bulundu. Bu sabah sitenin önünde düşen Birsel'in sağlık ekiplerinin hastaneye gitme talebini reddettiği ve daha sonra evinin kapısının önünde fenalaştığı, yere yığıldığı öğrenildi. Peki Aydın Birsel kimdir, neden öldü, ölüm sebebi nedir? Annesi Belgin Doruk, babası Özdemir Birsel olan Aydın Birsel evli mi, eşi kimdir? 

Aydın Birsel kimdir: Yeşilçam'ın küçük hanfendisi olarak bilinen, 1950'li ve 1960'lı dönemin önde gelen Türk sinema yıldızlarından Belgin Doruk ve senarist Özdemir Birsel'in oğlu Aydın Birsel, 1967 senesinde dünyaya gelmiştir. Belgin Doruk’un 2’nci evliliğinden plan Aydın Birsel, 54 yaşındaydı ve Gül isminde bir ablası bulunmaktadır. Bursa'da bir siteye taşınan Aydın Birsel, gözlerden uzak bir hayat sürmekteydi. Aydın Birsel, 2013 senesinde Belgin Doruk'u anma etkinliğinde, Türkan Şoray'ın elinden plaket almıştı. 28 Haziran 1936 tarihinde dünyaya gelen Belgin Doruk ise 26 Mart 1995 tarihinde yaşamını yitirmişti.

Aydın Birsel neden öldü: Bursa'da yaşayan sinema oyuncusu Belgin Doruk ile yönetmen ve senarist Özdemir Birsel'in oğlu olarak bilinen 54 yaşındaki Aydın Birsel, evinin kapısının önünde ölü bulundu. Olay, saat 09.00 sıralarında Nilüfer ilçesi, Görükle Dumlupınar Mahallesi’ndeki bir sitede yaşandı.

Sabah saatlerinde oturduğu sitenin önünde düşüp ağzından ve burnundan yaralanan Aydın Birsel, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi, Birsel'e müdahalede bulundu. Burnuna tampon yapan sağlıkçıların hastaneye gitme talebini reddeden Aydın Birsel, ardından Mudanya'ya gitmek için taksi çağırdı.

Taksiye bineceği esnada burnu tekrar kanayan Birsel, sürücüye yüzünü yıkayıp geleceğini belirterek evine çıktı. Dairesinin önüne gelen Birsel, kapının önünde fenalaşarak yere yığıldı. Apartmandakiler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi ise Aydın Birsel'in hayatını kaybettiğini belirledi.