BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA

Başkan Erdoğan'dan Filistin için diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kudüs ve Gazze'deki katliamı durdurmak için devreye girdi. Erdoğan önce Ürdün Kralı 2. Abdullah, hemen ardından ise Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze Şeridi ile Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdiği saldırıların ardından peş peşe görüşmeler yaptı. İlk görüşmeyi Ürdün Kralı 2. Abdullah ile yapan Erdoğan daha sonra ise Kuveyt Emiri ile görüştü.

İlk görüşme Ürdün Kralı ile yapıldı
Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile yaptığı görüşmede, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğuna işaret ederek, bu saldırıları ve zulmü durdurmak için Türkiye ve Ürdün'ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu belirtti.

Erdoğan, Kuveyt emiri ile de görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra ise, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik alçakça saldırılarının durdurulması, uluslararası camianın bu saldırılara güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi ve Filistin'e destek olunması için Türkiye ve Kuveyt'in birlikte çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Minimum enerji maksimum tasarruf
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Cumhur İttifakı'nın oy oranı MetroPOLL anketinde 45,1 olarak gösterildi
Prof. Dr. Ceyhan: 5 bin sayısının altına inilebilir
Muğla'da kısıtlamada kumar oynayan 16 kişiye 77 bin TL ceza
Meclis'teki 5 partiden ortak açıklama!
Ali Babacan, Tayyip Erdoğan’a nasıl ihanet ettiğini canlı yayında açıkladı!
Samsun Valisi'nden vatandaşlara rehavet uyarısı
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan hükümete 2 günlük açılma çağrısı
Manisa'da tarlasında çalışırken devrilen traktörün altında kalan çiftçi öldü
Yorumlar 57 yorum