BIST 4.963
DOLAR 18,62
EURO 19,63
ALTIN 1.075,22
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Bakan Özer'den şaşırtan açıklama: Okullarımıza gönderdik yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullara 3 milyar 900 milyon lira para gönderdiklerini bunun 1 milyar 400 milyonunun hesaplarda durduğunu belirterek "Garip olan şey şu: Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar. Muhtemelen haberleri yok" dedi.

Abone ol

 Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Öğretmenlerle İstanbul Buluşması Semineri"nde  bir konuşma yaptı. Şu ana kadar okullara 3 milyar 900 milyon lira para gönderdiklerini belirten Bakan Özer şunları kaydetti:

"Okullarımızın şu ana kadar kullandığı para miktarı 2,5 milyar. 1 milyar 400 milyon hala hesaplarda kıymetli okul yöneticilerimizin kullanmasını bekliyor. Garip olan şey şu: Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar. Muhtemelen haberleri yok.

"Bizi boşu boşuna uğraştırmayın"

Onun için okullarınıza gittiğiniz zaman söyleyin 'Bakanlık para göndermiş, o paraya kırtasiye malzemesi alın, bizi boşu boşuna uğraştırmayın, temizlik malzemesini alın, küçük onarımları yapın.' diye. Arkadaşlar bizim bütçeyle ilgili Allah'a şükür hiçbir sıkıntımız yok." diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Meteoroloji uzmanı 'son 38 saat' diyerek uyardı! Son demler yaşanıyor çok fena geliyor hazır olun!
Foto Galeri Meteoroloji uzmanı 'son 38 saat' diyerek uyardı! Son demler yaşanıyor çok fena geliyor hazır olun! Galeriye Gözat