HABER /  EMLAK

Bakan Murat Kurum talimat verdi 46 tapu işlemi artık e-Devlet’te

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı ile başlatılan uygulamada, vatandaşlar, artık tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı belgelerini e-Devlet Kapısı üzerinden alabilecek.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı ile tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı belgelerinin e-Devlet Kapısı üzerinden alabilmesi için başlatılan çalışma sona erdi. Vatandaşlar, bu belgeleri artık e-Devlet Kapısı’ndan temin edebiliyor.

Tapu senedi, tapu müdürlüklerine başvurularak alınabilmekteyken artık tapu müdürlüklerine başvuruda bulunmadan e-Devlet Kapısı üzerinden alınabiliyor. Taşınmaz üzerinde ipotek hakkı bulunması halinde verilen ipotek belgesi de artık e-Devlet Kapısı üzerinden alınabiliyor. Hisseli taşınmazlarda tapu kaydı talep eden hissedarın taşınmaz üzerindeki hisse oranını gösteren tapu kaydı belgesi ile taşınmazın tapu sicilindeki maliklerinin tamamını gösteren tapu kaydı belgesine de vatandaşlar, e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşabiliyor.

Tapu müdürlüklerine gidilmeden, sıra beklenilmeden yapılacak

Yapılan son çalışmalar ile tapuya ilişkin yapılan 46 işlem de artık tapu müdürlüklerine gidilmeden, sıra beklemeden e-Devlet üzerinden başlatılabiliyor.

Tapu işlemlerini başlatmak ve belgelerini almak isteyen vatandaşların https://webtapu.tkgm.gov.tr/ adresine e-Devlet şifresi ile giriş yapması yeterli olacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'de koronovirüs görülmesi an meselesi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk'a suikast teşebbüsü
Malataya'da 26 depremzede aileye konteyner kuruldu
Corona virüs UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunu da vurdu
Siyer sınavı ödülleri neler 2020 kategori ödülleri listesi
Kütahya'da otomobille çarpışan kamyonetin halini görenler hayrete düştü
PTT işsizlik maaşı nasıl alınacak? PTT şubeleri ne zaman açılacak?
Yorumlar 2 yorum