BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Bakan Kurum'dan 1 milyon arsa projesiyle ilgili önemli paylaşım! 2 yıl içinde bitirilmezse...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir milyon konut arsası projesinde, altyapının TOKİ tarafından yapılacağını, elektrik, su, kanalizasyon, stabilize yol altyapılarının 2 yılda etaplar halinde tamamlanacağını açıkladı. Konut için 2 yıl şartı olacak, iki yılda konutu bitiremeyen hak sahiplerinden arsası, ödemiş olduğu paranın yüzde 10'u kesilerek geri alınacak.

Abone ol

Kurum, sosyal medya hesabından, "İlk Evim Arsa Projesi. Bir milyon konut arsası" başlıklı paylaşımda bulundu.

Paylaşıma göre, 350 ile 500 metrekarelik arsalardaki konutlar, en fazla brüt 150 metrekare olacak, zemin artı 4 ve artı 5 katı geçmeyecek. Hak sahipleri çoğunluk sağlar ve inşa konusunda yardım talep ederse TOKİ Başkanlığı destek olacak.

Planları onaylanan, hak sahibi belli olan arsaların tapuları, aralık ayı itibarıyla verilmeye başlanacak.

Arsaların altyapı çalışmalarını TOKİ yapacak. Elektrik, su, kanalizasyon, stabilize yol altyapıları 2 yılda etaplar halinde tamamlanacak.

İki yıl içinde bitirilmezse ödediği paranın yüzde 10'u kesilerek arsa geri alanacak

Konut için de 2 yıl şartı olacak, iki yılda konutu bitiremeyen hak sahiplerinden arsası, ödemiş olduğu paranın yüzde 10'u kesilerek geri alınacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı açıkladı!  "İlk Evim İlk İş Yerim" projesiyle ilgili merak edilen tüm sorular
Foto Galeri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı açıkladı! "İlk Evim İlk İş Yerim" projesiyle ilgili merak edilen tüm sorular Galeriye Gözat