BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,45
ALTIN 456,50
HABER /  GÜNCEL

Bakan Hulusi Akar'dan terhis olacak askerlerle ilgili önemli açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terhis olacak askerlerle ilgili yaptığı açıklamada "Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte." ifadelerini kullandı.

Abone ol

Terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulunan Bakan Akar, "Terörle mücadele hem yurt içinde hem de sınır ötesinde aralıksız, aksaksız hatta artan bir şiddet ve tempoda sürüyor. Hudutlarımızın güvenliği ile de ilgili hiçbir aksaklık, eksiklik söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Askeralma kanunu hakkında konuşan Akar "TSK’nın etkinlik ve caydırıcılığına katkı sağlayacağına, anne babaları rahatlatacağına inanıyorum" dedi.

Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından Resmi Gazete'de yasalaşarak yürürlüğe giren askeralma kanunu hakkında konuştu.

Akar, terhis olacak askerlere ilişkin olarak, "Yasanın yayımlanmasıyla birlikte gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması ve emniyetli bir şekilde ailelerine, sevdiklerine kavuşmaları için gerekli çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Terhis işlemlerinin aksaksız, eksiksiz gerçekleşmesi için çalışmalar sürüyor. Bizim için Mehmetçiğin emniyetli bir şekilde ailesine, sevdiklerine ulaşması çok önemli" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'da boz ayı bir ay boyunca bir adamı esir aldı!
Aksaray'da parkta gençlerin bileklik kavgası kanlı bitti: 1 ölü 1 yaralı
AÖF yaz okulu ücreti kaç para 2019 AÖF yaz okulu kayıtı
Akıllı telefonda geride kalan Apple bakın hangi şirketi satın aldı
Fenerbahçe'de Birsel Vardarlı Demirmen kariyerini sonlandırdı
AVM'ler kaçta açılıyor ne zaman kapanıyor HES kodu zorunluluğu
Yorumlar