BIST 1.284
DOLAR 7,81
EURO 9,33
ALTIN 447,24
HABER /  POLİTİKA

Bakan Dönmez açıkladı: Yavuz Gemisi ilk sondajına bir hafta içerisinde başlayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "İnşallah bir hafta içerisinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz Gemisi'nin ilk sondajına başlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Dönmez, "Geçtiğimiz hafta Yavuz Gemisi'ni Gebze'den yolcu etmiştik. Şu anda Mersin Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"İlk sondajına başlamış olacağız"

-Geçtiğimiz hafta Yavuz Gemisi'ni Gebze'den yolcu etmiştik. Şu anda Mersin Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içerisinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz Gemisi'nin ilk sondajına başlamış olacağız

Çin ile işbirliği

-Çin'in en büyük kamu şirketi olan Çin Devlet Şebeke Kurumu üst düzey yetkilileri ile görüştük. Daha önceden akıllı şebekeler ile ilgili bir işbirliği anlaşmamız zaten vardı, onları gözden geçirerek yol haritasını güncelledik. Bunları da önümüzdeki günlerde sektörle paylaşacağız.

"Akıllı şebeke nasıl olmalı?"

-Burada bir ürünün veya hizmetin alınmasından öte daha çok 'Türkiye şartlarında bir akıllı şebeke nasıl olmalı?' Türkiye'de bunu bir teknoloji merkezi haline getirerek neler yapabiliriz onları tartışacağız. Türkiye'de pilot çapta küçük örnekler var, bunları ulusal anlamda yaygınlaştırmak istiyoruz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Berna Laçin "lince razıyım" diyerek tartışmanın fitilini ateşledi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Karısı intihar ederken bakın kocası ne yaptı
Kurban bayramı ne zaman 2019 kaç gün tatil olacak?
Cumhurbaşkanlığı Kıbrıs İşleri Genelgesi Resmi Gazete'de yayınlandı
Denizli'de drift yapan sürücünün cezası kesildi!
Ekrem İmamoğlu ünlü çiftin nikahını İBB Başkanı sıfatıyla kıydı
Uğur Yılmaz yazdıkları perişan etti küfürlü tweetleri neler?
Yorumlar 1 yorum