Arif Sağ Kimdir?

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Peki kimdir Arif Sağ aslen nerelidir? Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ, çocukları Aslı ve Tolga Sağ ile torunları hakkında merak edilenler. ARİF SAĞ NERELİ : 72 yaşında olan Arif Sağ aslen Erzurum'un Aşkale İlçesi Dallı köyündendir. 1945 yılında Dallı köyünde dünyaya gelen Arif Sağ, küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başladı. Arif Sağ, İstanbul'da Nida Tüfekçi'nin öğrencisi oldu. 60'lı yılların sonunda TRT İstanbul Radyosu'na bağlama sanatçısı olarak giren Arif Sağ, 1976 - 1982 yılları arasında İstanbul Teknik...

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Peki kimdir Arif Sağ aslen nerelidir? Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ, çocukları Aslı ve Tolga Sağ ile torunları hakkında merak edilenler.

ARİF SAĞ NERELİ : 72 yaşında olan Arif Sağ aslen Erzurum'un Aşkale İlçesi Dallı köyündendir. 1945 yılında Dallı köyünde dünyaya gelen Arif Sağ, küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başladı. Arif Sağ, İstanbul'da Nida Tüfekçi'nin öğrencisi oldu. 60'lı yılların sonunda TRT İstanbul Radyosu'na bağlama sanatçısı olarak giren Arif Sağ, 1976 - 1982 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

ARİF SAĞ'IN HASTALIĞI NE : Arif Sağ'a da eşi gibi kanser teşhisi konuldu. Ünlü sanatçı akciğer kanseriyle boğuşuyor. 

Birçok ünlü sanatçıya kaset çalışmalarında yardımcı olan Arif Sağ, 10'dan fazla albüm çıkardı. 1987 ve 1991 yılları arasında Ankara milletvekilliği de yapan Arif Sağ, 2 Temmuz 1993'teki Sivas Katliamı'ndan sağ kurtulmuştu. Bağlamadaki en büyük üstatlar arasında yer alan Arif Sağ, 2000 yılında ünlü İspanyol flamenko gitarist Tomatito ile Avrupa'nın 12 şehrinde konser verdi.

ARİF SAĞ'IN EŞİ YILDIZ SAĞ KİMDİR? : Arif Sağ 2016 yılında eşi Yıldız Sağ'ın ölümü ile yıkılmıştı. Yıldız Sağ'ı alevi inancına uygun olarak cenazesinde saz çalınarak uğurlanmıştı. Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ da kanser hastalığı ile mücadele etmiş ancak hastalığa yenik düşmüştü. Yıldız Sağ öldüğünde 62 yaşındaydı.

ARİF SAĞ'IN ÇOCUKLARI VE TORUNLARI : Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ ile olan evliliğinden iki çocuğu var. Oğlunun ismi Tolga Sağ, kızının adı Aslı Sağ. Arif Sağ'ın Arif, Yıldız, Turna ve Toprak isminde 4 torunu bulunuyor.