Orhan Gencebay açıkladı 'Hapislik bir durum bile olabilir'

MESAN başkanlığı yüzünden Arif Sağ ile karşı karşıya gelen Orhan Gencebay, konu hakkında konuştu. Orhan Gencebay Arif Sağ kavgası giderek alevleniyor. İşte Orhan Gencebay'ın açıklamaları.

Orhan Gencebay açıkladı 'Hapislik bir durum bile olabilir' - Sayfa 1

Orhan Gencebay, Arif Sağ'ın kısa bir süre önce ihraç edildiği, ardından yeniden geri döndüğü MESAM hakkında polemiğe girmişti. Orhan Gencebay Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu'na konuştu. 73 yaşındaki Gencebay, Kayyum tarafından ihraç edilen Arif Sağ, Cahit Berkay ve Ali Haydar Timisi'nin üyeliğe dönmesi ve süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

16
Orhan Gencebay açıkladı 'Hapislik bir durum bile olabilir' - Sayfa 2

MESAM Genel Kurulu’nda oy kullanmaya neden gitmediniz?- 3 ay önceden gitmeyeceğimi söylemiştim. Benim MESAM’la işim bitmiştir. Bir daha ne yönetici olmak istiyorum ne de oy kullanmaya giderim. Ama müzik sektörünün iyileşmesi için her şeyi yapacağım.

26
Orhan Gencebay açıkladı 'Hapislik bir durum bile olabilir' - Sayfa 3

Genel kuruldan sonra “Arif Sağ’ın dönüşü”, “Arif Sağ kazandı” başlıkları atıldı... - Yok öyle bir şey. Bu genel kurulu kimse kazanmamıştır. Burada sahtecilik vardır. Belki hapislik bir durum bile olabilir, bilemiyorum. Bu kadar ciddi durum. Ülkemiz böyle saçmalıklarla muhatap olamaz. Bu bir hak cinayeti. Korkunç bir şey. Bu genel kurul kesinlikle iptal olacaktır. Yargı ya da idari yolla iptal olacağını bile bile yaptıkları genel kurul ve aldıkları tüm kararlar geçersizdir. Kendileri de bunu biliyor. Haklarında onlarca şaibe bulunan şahıslar, Divan Heyeti’ne suç işletmişlerdir.

36
Orhan Gencebay açıkladı 'Hapislik bir durum bile olabilir' - Sayfa 4

Başkanlığı neden bıraktınız madem öyle? - Arif Sağ ve ekibi, içimizden bir arkadaşı; Suat Suna’yı ihraç etti. Hiçbir suçu yokken Haysiyet Kurulu’na verdiler onu. Olacak şey değildi. Suat’ın ihracıyla altı kişi oldu Arif Sağ ekibi, biz dört kişi kaldık. Ardından Arif, “Münavebeli (dönüşümlü, sırayla) bir yönetim kabul etmiştik” dedi.

46