HABER /  EĞİTİM

Arel Üniversitesi öğrencileri kadına 'şiddete el attı'

İSTANBUL Arel Üniversitesi öğrencileri kadınlara yönelik şiddete farkındalık yaratmak amacıyla şiddete maruz kalan kadınların canlandırmasını yaparak onların ağzından yaşadıklarını anlattı. Etkinlik alanında “Şiddete El Atıyoruz” adlı destek köşesinde katılımcıların el izlerini bırakacakları bir alan oluşturuldu.

Üniversitenin Psikoloji, Medya İletişim, Tiyatro ve Müzik Kulüpleri’nin birlikte düzenlediği projede, erkek öğrenciler öldürülen kadınların yakınlarını canlandırdı.

Öldürülen her kadının fotoğrafının ve hikayesinin yer aldığı sergi alanında her hikayenin başına temsili bir kadın kıyafeti bırakıldı. 55 kadının hikayesinin başına konulan temsili kıyafetler arasında kanlı gömlekler, etekler ve ayakkabılar yer aldı.

Sergiyi çok sayıda akademisyen ve öğrenci ziyaret etti. Etkinlik sonrası İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Dekanı İnci Tarı, “Öğrencilerimizin cinsiyet fark etmeksizin kadına şiddet konusundaki duyarlılıklarını takdir ediyorum. Bizler yönetim olarak bu konuda onların büyük destekçisiyiz.” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Nişantaşı Üniversitesi kimin sahibi Levent Uysal kimdir Doğa kolejini aldı
Eskişehirspor'da Milinkovic ile yollar ayrıldı
Kayserispor'da Umut Bulut ile Şamil Çinaz'la yollar ayrıldı
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Doğa Koleji kimin oldu yeni sahibi üniversite sahibi çıktı
Af haberleri son gelişmeler 24 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar