BIST 2.444
DOLAR 16,75
EURO 17,48
ALTIN 976,05
HABER /  SPOR

Antalyada sarı lacivert formaya yasak!

Fenerbahçe-Antalya spor maçı öncesi gerginlik... 07 Gençlik 'stat çevresinde sarı lacivert formayla dolaşamazsınız' dedi, fenerlilerden yanıt geldi

Abone ol

Fenerbahçe Kulübü taraftarı bu akşam saat 20.00'de oynanacak Antalyaspor- Fenerbahçe maçı bilet fiyatlarına tepki gösterdi, Antalyaspor yönetimini tehdit etti.

SARI LACİVERTLİ FORMAYA İZİN VERMEYİZ

Bu açıklamaya tepki gösteren kırmızı beyazlı ekibin en etkili taraftar grubu 07 Gençlik, bu akşam oynanacak maçtan önce stadyum çevresinde sarı lacivertli formayla kimsenin dolaşmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

BİLET FİYATLARI FENERLİ TARAFTARI İSYAN ETTİRDİ

Fenerbahçeliler Derneği (FEDER) bilet fiyatları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Antalyaspor'u hedef aldı. Ligin başından bu yana kırmızı beyazlıların sahasında oynadığı maçlarda uyguladığı misafir taraftar fiyatlarının 5- 15 TL arasında değiştiği belirtilen açıklamada, Fenerbahçe maçı biletlerinin ise 75 TL olarak belirlendiğine dikkat çekildi.

FEDER'in açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"Ligin başından beri sahasında oynadığı maçlarda uyguladığı fiyatlar incelendiğinde pervasızlığın boyutları çarpıcı olarak ortaya çıkmaktadır. Sahasındaki ilk üç maçta rakip taraftar tribünü için 5-15 TL aralığında fiyat belirleyip uygulayan Antalyaspor A.Ş., bu hafta oynanacak Fenerbahçe maçı için ise rakip taraftar tribününe 75 TL fiyat biçmiştir. Antalyaspor Yönetim Kurulu bu uygulamasında ısrar ederse Fenerbahçe taraftarı düşmanı ilan edilecek ve hesabı sorulacaktır."

07 GENÇLİK'TEN FEDER'E ÇAPULCU BENZETMESİ

Bu açıklamaya cevap vermekte gecikmeyen Antalyaspor'un en etkili taraftar gruplarından 07 Gençlik ise FEDER'e "çapulcu" benzetmesinde bulunarak, Antalyaspor camiasını düşman olarak ilan etmelerini "çirkin" olarak nitelendirdi. Açıklamanın devamında, "Bugüne kadar maçlardan önce Antalya'da Fenerbahçe formasıyla sokaklarda gezen 100'lerce atkılı ve formalı taraftarları görmek mümkündü. FEDER'in böyle çirkin ve tehdit içerikli bir yazılı açıklaması Antalya'da Fenerbahçe taraftarının artık Antalya sokaklarında ve stadyum etrafında rahatça gezemeyecek olması bizim suçumuz değildir" denildi.

07 Gençlik, FEDER'in Antalyaspor camiasından ve Antalya halkından özür dilemesini istedi.

GENÇLİK YÜRÜYECEK

Diğer yandan Antalyasporlu taraftarlar bu akşam saat 20.00'da oynanacak karşılaşma öncesi, toplu halde stadyuma yürüyecek. Ast-Der 07 Gençlik taraftar grubu tarafından organize edilen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp yaklaşık 2 kilometre boyunca şehir merkezinden geçerek Atatürk Stadyumun'da son bulacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Hiç bir kadın eşime hayır diyemez
Hiç bir kadın eşime hayır diyemez
Ünlüler neden köpek oldu?
Ünlüler neden köpek oldu?
Gülben ve Avşarın reklam oyunu
Gülben ve Avşarın reklam oyunu
Görenler gözlerine inanamadı
Görenler gözlerine inanamadı
Ankarada köpekbalığı heyecanı
Ankarada köpekbalığı heyecanı
2 numarayı yakan fotoğraflar
2 numarayı yakan fotoğraflar
Maganda kurşunu bebeği öldürdü
Maganda kurşunu bebeği öldürdü
Ferdi Tayfur çocukları beşledi
Ferdi Tayfur çocukları beşledi
Bu olayın neresi ilginç?
Bu olayın neresi ilginç?
Bankanın kapısını açık unuttular
Bankanın kapısını açık unuttular