BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 500,00
HABER /  GÜNCEL

Ankara'da günlük 4 bin 500 vaka mı var? Ankara Tabip Odası'ndan şok iddia

ANKARA'da 9 bölge olduğunu belirten Ankara'da, Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Muharrem Baytemür, “9 bölgeden günlük ortalama 500’er vaka bilgisi bize ulaşıyor" iddiasında bulundu. Bu da Ankara'da günlük 4 bin 500 yeni vaka demek....

Abone ol

Koronavirüs salgınında adeta "Türkiye'nin Wuhan'ı" olan Ankara ile ilgili tüyler ürperten iddia geldi. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Muharrem Baytemür, “9 bölgeden günlük ortalama 500’er vaka bilgisi bize ulaşıyor" dedi. Baytemür, Ankara'da astanelerin normal servislerinden yoğun bakıma geçerken bile hastaların sıraya konulduğunu anlattı.

'Oldukça fazla hasta var'

Vaka artışı olan illerin başında gelen Ankara'da Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Muharrem Baytemür, "Vaka sayıları Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı düzeyde değil. Eğer veriler doğru olsaydı ek önlemlere, ek tedbirlere, ek personele ihtiyaç duymazdı. Oldukça fazla hasta var" ifadesini kullandı. Dr. Beytemür'ün açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

'Hastalar yoğun bakıma alınmak için sıraya konuluyor'

Eskiden kapatılan hastanelerin açılması gündemde. Hastaneler çok yoğun hatta yeterli yoğun bakım ünitesi olmadığı hastalar sıraya konuluyor.

9 bölgeden günlük 500'er vaka bildiriliyor

- Ankara’da 9 bölge var. Sağlık Bakanlığı filyasyon ekiplerinden oluşan yaklaşık 1400 kişiyi Ankara İl Sağlık Müdürlüğü emrine verdi. Ankara’da, 9 bölgeden bize gelen veriler için söylüyorum yine de teyit edilmesi gerekir ama her bir bölgeden yaklaşık 500 vakanın olduğu bilgisi bize ulaşıyor.

'Veriler doğru olsaydı ek önlemler alınmazdı'

Vaka sayıları Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı düzeyde değil. Eğer veriler doğru olsaydı ek önlemlere, ek tedbirlere, ek personele ihtiyaç duymazdı. Oldukça fazla hasta var. 

'Arkadaşlarımız birbirlerine 'merhaba' bile diyemeyecek...

Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan arkadaşlarımız birbirlerine ‘’merhaba’’ bile diyemeyecek durumdalar, o kadar yoğunlar. Yemek yemeğe bile zaman ayıramayacak çalışma temposundalar. Servislerden yoğun bakıma geçerken bile hastalar sıraya konuyor. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kapıda ateş ölçme uygulamasının koronavirüsü önleme konusunda bir anlamı yok Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'da 19 yaşında enişte katili oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Suudi Arabistan Filistin meselesinin adil çözümünden yana
Korku dakikaları! Adana'da sevgilisini dövüp 9. kattaki balkondan sarkıttı
Vedat Muriqi'den Fenerbahçelilere duygusal veda
Japonya’da yeni başbakan belli oldu! Olağanüstü oturumda Suga Yoşihide seçildi
4 virüs türü incelendi! Korkutan korona araştırması
Türkiye ile Libya arasında yeni mutabakat! Erdoğan onay verdi
Türkiye'de düzenlenecek Formula-1 biletleri 15 dakikada tükendi
Yunan Milletvekili Kammenos açıkça söyledi: Yunanistan Lahey'e giderse, Meis Adası'nı kaybeder
Yorumlar 18 yorum